אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלון גז דחתה את הצעת המיזוג עם תמר פטרוליום צילום: יח"צ

אלון גז דחתה את הצעת המיזוג עם תמר פטרוליום

החברה שמחזיקה בכ-4% ממאגר הגז תמר כתבה בדיווח שפורסם היום כי "בשלב זה ההצעה אינה מתאימה לחברה"; לפי ההצעה ביקשה תמר פטרוליום ליצור גוף חדש שיחזיק בכ- 20.75% מהמניות, אך הציעה כ-277 מיליון שקל בלבד - מה שהיה עלול למחוק כ-10% משווי אלון גז

25.12.2019, 19:03 | ליאור גוטמן

אלון גז, שמחזיקה בכ-4% ממאגר הגז תמר, דחתה היום (ד') את הצעת המיזוג עם תמר פטרוליום.

קראו עוד בכלכליסט

בדיווח שפורסם לפני שעה קלה, נכתב ש"בעניין הצעה שאינה מחייבת שקיבלה החברה מתמר פטרוליום, לביצוע מיזוג משולש הופכי בין החברה לתמר פטרוליום, מתכבדת החברה להודיע כי דירקטוריון החברה בחן את ההצעה, ובתום דיונים החליט כי בשלב זה ההצעה אינה מתאימה לחברה".

מנכ"ל מאגר תמר ליעמי ויסמן, צילום: יחצ מנכ"ל מאגר תמר ליעמי ויסמן | צילום: יחצ מנכ"ל מאגר תמר ליעמי ויסמן, צילום: יחצ

ההצעה, שהוגשה בנובמבר האחרון, ביקשה למזג את תמר פטרוליום, שמחזיקה 16.75% ממאגר תמר, יחד עם אלון גז, וליצור גוף חדש שיחזיק ב־20.75% מהמניות.

תמר פטרוליום קיוותה לנצל את ההזדמנות כדי להקטין את המינוף שנה ולצמצם הוצאות תפעול, אולם כבר בשלב הצעה דיווחו גורמים באלון גז שמדובר בהצעה שלא תזכה לתמיכה, כיוון שהיא הייתה עלולה למחוק כ-10% מהשווי.

למעשה, החיבור בין השניים היה אמור ליצור גוף בשווי מצרפי של כ-1.1 מיליארד שקל (נכון ליום ההצעה), אולם התמורה שהציעה תמר פטרוליום (באמצעות הקצאת מניות בגוף המאוחד) הייתה בשווי של כ-277 מיליון שקל בלבד.

אם משווים את התמורה המוצעת לשווי של אלון גז (כ-300 מיליון שקל) מדובר באובדן פוטנציאלי של עשרות מיליוני שקלים, אותו כאמור לא היו מוכנים לקבל שם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות