אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קריסת הקניונים בארה"ב כיווצה את השכר של סנטה ב־8% צילום: גטי אימג'ס

קריסת הקניונים בארה"ב כיווצה את השכר של סנטה ב־8%

פי שניים חנויות ייסגרו השנה וכך, השכר הממוצע לסנטה שעבד במרכזי קניות ובאירועים פרטיים עמד על 37.60 דולר לשעה, לעומת 41 דולר בשנה שעברה; לעומת זאת, שכרם של סנטות מקצוענים זינק ל-122 דולר

26.12.2019, 09:33 | שירות כלכליסט

 הסגירה של קניונים והתכווצות רשתות כלבו בארה"ב פגעה השנה גם בשכר של סנטה קלאוס, שהרוויח 8% פחות לשעה לעומת חג המולד של 2018. על כך מדווחת רשת CNBC.

קראו עוד בכלכליסט

השכר החציוני הממוצע לסנטה שעבד במרכזי קניות ובאירועים פרטיים עמד על 37.60 דולר השנה, כך לפי נתונים שאספה PayScale. זאת לעומת שכר של 41 דולר לשעה בשנה שעברה.

סנטה במישיגן, צילום: גטי אימג סנטה במישיגן | צילום: גטי אימג'ס סנטה במישיגן, צילום: גטי אימג

בה בעת, הסנטות שמדורגים גבוה מבחינת מקצוענות נהנו מעלייה בשכר, ומ־75 דולר לשעה בממוצע בשנה שעברה, שכרם זינק ל־122 דולר. בהתאם, עבור עונת החגים שנמשכת ששה שבועות, הם הרוויחו שכר של כ־40 אלף דולר.

זירת העבודה הפופולרית היא בחנויות בקניונים, כאשר אחד מכל ארבעה צרכנים שהגיעו למרכז קניות ביקשו כי ילדיהם יצטלמו עם סנטה קלאוס.

משמרת ממוצעת נמשכת עשר שעות ובמהלכה משוחח סנטה עם כ־150 אנשים. בה בעת, מספר ההופעות שלהם התכווץ בשנים האחרונות, שכן מרכזי קניות רבים סגרו את שעריהם. השנה צפויים קמעונאים לסגור 10,600 חנויות בארה"ב, היקף גדול פי שניים כמעט לעומת 2018.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות