אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירקטוריון מקורות אישר תוכנית השקעות ל-2020 בהיקף של כ-1.5 מיליארד שקל צילום: אוראל כהן

דירקטוריון מקורות אישר תוכנית השקעות ל-2020 בהיקף של כ-1.5 מיליארד שקל

חברת המים הלאומית תשקיע בהמשך הקמת המוביל החדש, פיתוח מערכת הזרמת מים מותפלים לכנרת, קידוחים בגליל ובחיבור מתקני התפלת המים החדשים בגליל ובשורק

26.12.2019, 18:03 | ליאור גוטמן

דירקטוריון חברת מקורות אישר היום (ה') את תקציב הפיתוח לחברת המים הלאומית לשנת 2020. על פי דיווחי החברה מדובר בכ-1.5 מיליארד שקל, שמקורם "באמצעות גיוס חוב באמצעות מקורות עצמיים הקיימים בחברה", לשון החברה.

קראו עוד בכלכליסט

התקציב כולל המשך הקמת המוביל החדש ופיתוח מערכת הזרמת מים מותפלים לכנרת, קידוחים בגליל ובחיבור מתקני התפלת המים החדשים בגליל ובשורק. מדובר בפעימה ראשונה בתקציב הפיתוח הרב-שנתי, שנולד לאחר משבר המים עם הבצורת שפקדה את המדינה בין 2013-2018, והיקפו (שעוד לא אושר) הוא כ-14 מיליארד שקל לשבע שנים.

מנכ"ל מקורות אלי כהן, צילום: אוראל כהן מנכ"ל מקורות אלי כהן | צילום: אוראל כהן מנכ"ל מקורות אלי כהן, צילום: אוראל כהן

עוד הוצבה לחברה מטרה בתחום האיתנות הפיננסית, לפיה מינוף החברה לא יעלה על 70%, עם כוונה לרדת לרף של 65%. תוכנית הפיתוח, כמו גם יעדי החברה, ייבחנו מדי שנה על ידי צוות בין-משרדי שיכלול את משרדי האנרגיה, האוצר, רשות החברות הממשלתיות ורשות המים, וזאת על בסיס הדו"חות הכספיים של החברה.

עוד אושרה בדירקטוריון החברה קידום תוכנית המעבר לחולון. כפי שפורסם בכלכליסט, חברת המים הלאומית מתכננת להעביר את מטה ומשרדי החברה מתל אביב לחולון. המעבר כולל עזיבת משרדי החברה ברחוב לינקולן בתל אביב, כאשר המבנה שבו הם שוכנים היום אמור להיהרס ולהפוך לבניין בן 30 קומות שיכלול שטחי מסחר בהיקף של כ־54 אלף מ”ר, בהם יחידות דיור, משרדים ומלון בוטיק. על פי ניתוחים מקדמיים שנעשו בחברת מקורות, מכירת השטחים ברחוב לינקולן תניב כ־1.7 מיליארד שקל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות