אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דלק מכרה את תמלוגי העל של מאגר תמר בכ-46 מיליון דולר צילום: אלבטרוס

דלק מכרה את תמלוגי העל של מאגר תמר בכ-46 מיליון דולר

בכך סיימה קבוצת דלק את מכירת תמלוגי העל שהיא זכאית לקבל מהמאגר; הרוכשים -קרנות ההשתלמות למורים וגננות, למורי סמינרים ומפקחים; כלל העסקאות שביצעה בדצמבר הניבו לדלק צבר הכנסות של 900 מיליון שקל

26.12.2019, 18:48 | ליאור גוטמן

קבוצת דלק ממשיכה את מסע המימושים שלה, והיא מדווחת לפני שעה קלה (ה') על סיום מכירת תמלוגי העל שהיא זכאית לקבל ממאגר הגז הטבעי תמר עבור כ-46.2 מיליון דולר.  

קראו עוד בכלכליסט

המהלך של מכירת תמלוגי העל יצא לדרכו באפריל 2018, כאשר זהות הרוכשים הפעם הם קרנות ההשתלמות למורים ולגננות, עם קרנות השתלמות למורים תיכוניים, מורי סמינרים ומפקחים. תמלוגי העל הם תשלומים ייחודיים לשותפויות הגז שפועלות בישראל, שמועברים עבור ייזום והקמה של פרויקטי התשתיות הענקיים בים התיכון.

דלק החזיקה באמצעות דלק קידוחים בכ-22% ממאגר תמר וכ-4% בתמר פטרוליום, דרך דלק קידוחים שבשליטתה. העסקה המקורית, שנסגרה במאי האחרון, גילמה שווי של כ-52 מיליון דולר למניות, אולם מאז ועד ההשלמה הטכנית התקזזו ממנה תשלומים שדלק קיבלה לאורך החציון השני של 2019, ולכן הסכום הסופי הוא כאמור כ-46 מיליון דולר.

עם השלמת העסקה קבוצת דלק יכולה לסכם את חודש דצמבר עם צבר הכנסות של כ-900 מיליון שקל, זאת בזכות השלמת מכירת אחזקותיה בדלק רכב (כ-400 מיליון שקל), הכנסת בריטיש פטרוליום כשותף עתידי לנכסי שברון (כ-170 מיליון שקל), העסקה הנוכחית (כ-170 מיליון שקל) והשאר עסקאות המשך של מכירת אחזקותיה בחברת הביטוח הפניקס. 

מאגר תמר , צילום: אלבטרוס מאגר תמר | צילום: אלבטרוס מאגר תמר , צילום: אלבטרוס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות