אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"עלייתו של סקייווקר" צובר תאוצה: הגיע למקום השני אי פעם במכירות כרטיסים בחג המולד צילום: Lucasfilm ©

"עלייתו של סקייווקר" צובר תאוצה: הגיע למקום השני אי פעם במכירות כרטיסים בחג המולד

הסרט החדש בסדרת מלחמת הכוכבים רשם הכנסות של 32 מיליון דולר בצפון אמריקה ביום רביעי; בסך הכל, ההכנסות מהסרט בעולם חצו כבר את הרף של חצי מיליארד דולר

27.12.2019, 11:36 | שירות כלכליסט

הסרט "מלחמת הכוכבים: עלייתו של סקייווקר" צובר תאוצה - והגיע למקום השני אי פעם במכירות כרטיסים בחג המולד בצפון אמריקה. סרט הסיום של הסדרה בת תשעת החלקים רשם הכנסות של 32 מיליון דולר ביום רביעי, על פי אתר Comscore, הרבה מאחורי מחזיק השיא מ-2015, "מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר", שהכניס 49.3 מיליון דולר, אך לפני סרטי מלחמת הכוכבים "אחרוני הג'די" מ-2017 שהכניס 27.4 מיליון דולר, ו"רוג אחת" מ-2016 שהכניס 25.8 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

שישה ימים לאחר יציאתו לאקרנים, עלייתו של סקייווקר הכניס כ-259 מיליון דולר בארה"ב לבדה, ו-516 מיליון דולר ברחבי העולם, מה שמעמיד אותו בעמדת זינוק טובה להיות הסרט השביעי של וולט דיסני השנה שמרוויח יותר ממיליארד דולר.

"עלייתו של סקייווקר" הרוויח 175 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון שלו – הסרט השלישי הרווחי ביותר השנה עם יציאתו לאקרנים, אך עדיין אכזבה בסטנדרטים של מלחמת הכוכבים.

"עלייתו של סקייווקר", צילום: Lucasfilm © "עלייתו של סקייווקר" | צילום: Lucasfilm © "עלייתו של סקייווקר", צילום: Lucasfilm ©

הסרט זכה לביקורות השליליות ביותר שניתנו לסרט מסדרת מלחמת הכוכבים מאז "אימת הפנטום" מ-1999.

אנליסטים אמרו בשבוע שעבר כי הם לא מודאגים במיוחד מימי ההקרנה הראשונים שהיו מעט איטיים, וחזו שמכירות הכרטיסים יתפרסו יותר לאורך כל השבוע, בעוד תלמידי בתי הספר יוצאים לחופשת החורף.

בסה"כ הוציאו צופי הקולנוע בארה"ב 80 מיליון דולר על סרטים בחג המולד, עלייה לעומת השנה שעברה, אך מתחת לשיא של 103.3 מיליון דולר מ-2015. סרטים של חברת סוני פיקצ'רס הגיעו למקומות השני והשלישי ביום רביעי במכירות כרטיסים - "ג'ומנג'י: השלב הבא", שהכניס 12.5 מיליון דולר, ו"נשים קטנות" שהכניס 6.4 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות