אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאום הניצחון של נתניהו: "רוב העם תומך בי לראשות הממשלה" צילום: איי פי

נאום הניצחון של נתניהו: "רוב העם תומך בי לראשות הממשלה"

אחרי שהביס את גדעון סער בבחירות לראשות הליכוד, ראש הממשלה הגיע למטה הבחירות שלו כדי לשאת נאום ניצחון. הוא הכריז: "ניצחנו את מזג האוויר ואת מפיצי הפייק ניוז". בלי להזכיר את סער בשמו, קרא נתניהו לחברי מפלגתו: "זה הזמן להתאחד כדי להביא ניצחון סוחף לליכוד ולימין בבחירות"

27.12.2019, 12:17 | ynet
ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא הבוקר (ו') נאום חגיגי בעקבות הניצחון בבחירות המקדימות לראשות תנועת הליכוד: "רוב העם תומך בימין, ורוב העם תומך בי לראשות הממשלה". לאורך הנאום הוא לא הזכיר את יריבו המובס גדעון סער, אך הוא קרא לאחדות וחזר על כמה הבטחות בחירות שנשא בשנה האחרונה.

"זה ניצחון כביר כי גברנו על מזג האויר שלא הכניע את מצביעי הליכוד. זהו ניצחון כביר כי התגברנו גם על מפיצי הסקרים ופייק ניוז שמנסים לגמד את הניצחון", אמר נתניהו. נתניהו לא הזכיר את סער בשמו במהלך הנאום, אך קרא לאחד את השורות במפלגה: "הההכרעה הסופית והסוחפת בפריימריז הייתה הבעת אמון עצומה בדרכי ובדרכינו. עכשיו הזמן להתאחד כדי להביא ניצחון סוחף לליכוד ולימין בבחירות לכנסת".

נתניהו הוסיף: "בשבועיים האחרונים נגעתי בשטח ואני אומר לכם - איזה אנשים. אנשים נפלאים שאוהבים את המדינה ודואגים לעתידה. אני לחמתי בשבילם והם נלחמו בשבילי ועל כך תודתי נתונה. אני נותן את חיי למען המדינה והניצחון שלי הוא ניצחון שלהם".

נתניהו חזר על הבטחות הבחירות הקודמות שלו, בהן החלת ריבונות בבקעת הירדן וברית ההגנה עם ארצות הברית. הוא הוסיף: "ישראל זקוקה לממשלה לאומית חזקה עם ראש ממשלה חזק שנלחם כל היום למען המדינה, כדי להביא אותה לשיאים חדשים וזה אפשרי לחלוטין, אם ננצח".

נתניהו בנאום הניצחון, צילום: איי פי נתניהו בנאום הניצחון | צילום: איי פי נתניהו בנאום הניצחון, צילום: איי פי

בשולחן הכבוד ליד נתניהו יושבים שרת התרבות מירי רגב, שר החוץ ויו"ר המטה של נתניהו בפריימריז - ישראל כץ וראש העיר לוד יאיר רביבו שהיה מנהל המטה. חברי כנסת ושרים נוספים הגיעו למטה הפריימריז של נתניהו בקריית שדה התעופה, יחד עם פעילים נוספים שתמכו בנתניהו.

נתניהו הביס את יריבו גדעון סער ברוב של 71.5%-27.5%, 41,792 מהמתפקדים הצביעו לראש הממשלה לעומת 15,585 ליריבו. סער אמנם ניצח ב-7 נקודות הצבעה מתוך 106 ובכמה מהקלפיות, במיוחד במרכז הארץ, הפער היה צמוד, אך ברוב הנקודות, ובמיוחד בערי הדרום ועוטף עזה, הניצחון של נתניהו היה בפער גדול וחד משמעי.

בנאום אמש מחוץ למטה שלו בתל אביב בירך סער את נתניהו על ניצחונו בפריימריז. הוא אמר כי ההחלטה להתמודד "הייתה ההחלטה הנכונה, זו הייתה ההחלטה המתחייבת. מי שלא מוכן להסתכן לעולם לא יוכל לנצח. רצינו תוצאה אחרת, אך השגנו תנאים משמעותיים מול כוחות עצומים. הליכוד הוא ביתנו, אנחנו עומדים מאחורי נתניהו. עכשיו נשנס מותניים למען הצלחת הליכוד בבחירות הכלליות".

אחוז ההצבעה הסופי בפריימריז בליכוד עמד על 49.4%. יו"ר ועדת הבחירות של הליכוד, השופט בדימוס מנחם נאמן, סגן נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה, אמר כי "הכל הלך למישרין". לדבריו, "כל תלונה שבאופן טבעי מופיעה בבחירות כאלה טופלה במקום וקיבלה את המענה הנכון ואני חושב שהתנועה יכולה להיות גאה על התהליך שהיה היום ועל כך שזוהי באמת הדמוקרטיה במיטבה".

גנץ: "התנועה של ז'בוטינסקי ובגין בחרה במנהיג עם שלושה כתבי אישום"

יו"ר כחול לבן בני גנץ אמר בתגובה לניצחונו של נתניהו בפריימריז בליכוד כי "התנועה של ז'בוטינסקי ובגין בחרה במנהיג עם שלושה כתבי אישום". בסרטון שפרסם הוסיף גנץ: "כפי שזה נראה את הליכוד ימשיך להוביל הנאשם נתניהו שמוביל את מדינת ישראל בדרך השחיתות".

גנץ, צילום: מיכל פתאל גנץ | צילום: מיכל פתאל גנץ, צילום: מיכל פתאל

לדברי גנץ, "התנועה של ז'בוטינסקי ובגין שדיברו על עליונות המשפט, בחרה במנהיג עם שלושה כתבי אישום שמבקש למוטט את שלטון החוק ולהשיג לעצמו חסינות אישית, במקום לעסוק במה שחשוב לאזרחי ישראל. הבחירות האלו מחייבות אותנו להציב תמונת מראה ל'מפלגת נתניהו' ולבחור באחדות, ממלכתיות ופיוס פנימי".

הוא הוסיף: "מדינת ישראל צריכה לצאת לדרך חדשה, ולשם כך כחול לבן צריכה להשיג בבחירות הקרובות הכרעה ברורה שתחלץ אותנו מהפלונטר הפוליטי ומדרך השחיתות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות