אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מייסד ומנכ"ל החברה האם של יוניקלו התפטר מדירקטוריון סופטבנק - אחרי 18 שנה צילום: גטי אימג'ס

מייסד ומנכ"ל החברה האם של יוניקלו התפטר מדירקטוריון סופטבנק - אחרי 18 שנה

המיליארדר טדאשי ינאי הוא חבר של מייסד ומנכ"ל סופטבנק, מסיושי סאן, ואחד משלושה נציגים חיצוניים בדירקטוריון; ינאי מתח בעבר ביקורת על ההשקעה של הענקית היפנית ב-WeWork

27.12.2019, 13:03 | שירות כלכליסט

קבוצת סופטבנק הודיעה כי טדאשי ינאי, מייסד ומנכ"ל החברה האם של יוניקלו, Fast Retailing, יתפטר בסוף החודש מתפקידו כחבר דירקטוריון עצמאי - לאחר 18 שנה. לדברי הקבוצה, ינאי מבקש להתמקד בעסקי האופנה שלו.

קראו עוד בכלכליסט

המיליארדר, שהוא חבר ובן ברית ותיק של מייסד ומנכ"ל סופטבנק מסיושי סאן, ולעתים גם מבקרו, הוא אחד משלושה חברים חיצוניים בלבד בדירקטוריון, המאויש ברובו בנציגי קבוצת ההשקעות היפנית והחברות שבתיק ההשקעות שלה.

ההתפטרות מגיעה בתקופה בה סופטבנק נאבקת בהשלכות ההנפקה הכושלת של WeWork שלגביה אמר סאן כי לא העריך נכונה את אישיותו של המייסד אדם נוימן, והבטיח לחזק את המשילות התאגידית בהשקעות הקבוצה.

טדאשי ינאי, צילום: גטי אימג טדאשי ינאי | צילום: גטי אימג'ס טדאשי ינאי, צילום: גטי אימג

עם זאת מומחי תעשייה עודם ביקורתיים כלפי סופטבנק, וטוענים שנמצאים בה מעט מדי קולות עצמאיים שיכולים לאתגר את החלטותיו של סאן. "יש להם סטנדרט משילות נמוך", אמר ניקולס בנס מהמוסד היפני להכשרת חברי דירקטוריון - ארגון ללא מטרות רווח. "אם הם לא ידרשו סטנדרטים גבוהים יותר מעצמם, יהיה להם קשה לדרוש את אותם סטנדרטים מהחברות בהן הם משקיעים", אמר בנס בראיון שנתן בחודש שעבר.

סאן הגן בנובמבר על הדירקטוריון שלו אחרי שדיווח על ההפסד הרבעוני הראשון של הקבוצה מזה 14 שנה, ואמר כי ינאי הוא אחד מחברי הדירקטוריון שביקרו אותו הכי הרבה על ההשקעה ב-WeWork. "כמעט כל חברי הדירקטוריון הקשו עליי. בסופו של דבר הייתי מותש", אמר.

ינאי, האיש העשיר ביותר ביפן לצד סאן, נמנה על קומץ מנכ"לים ומייסדים יפנים ששמם מוכר בכל בית במדינה. ינאי היה ידוע בנכונותו להשמיע את דעתו המנוגדת לכמה מהחלטותיו של סאן. ממשיכו טרם נבחר, כך אמרה דוברת של סופטבנק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות