אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרגולטור בבריטניה יבצע חקירה מקיפה של עסקת אמזון-דליברו צילום: בלומברג

הרגולטור בבריטניה יבצע חקירה מקיפה של עסקת אמזון-דליברו

במאי הובילה אמזון סבב השקעה נרחב של 575 מיליון דולר באפליקציית משלוחי המזון; היום מסרה רשות התחרות הבריטית כי החקירה בנושא עלתה שלב - לאחר ששתי החברות לא הפיגו את החששות שלפיהן יפסיקו לפעול כיישויות נפרדות

27.12.2019, 14:48 | שירות כלכליסט

רשות התחרות בבריטניה הודיעה כי תבצע חקירה מקיפה של העסקה בה רכשה אמזון נתח מאפליקציית משלוחי המזון דליברו (Deliveroo). זאת, לאחר שכבר הביעה את חששותיה לגבי העסקה.

הרשות הודיעה כי העבירה את החקירה לשלב 2, לאחר שאמזון ודליברו לא הפיגו את החששות שהעלתה לפני הדד-ליין שנקבע על 18 בחודש.

במאי פורסם כי אמזון הובילה סבב השקעה נרחב של 575 מיליון דולר בדליברו, אפליקציית משלוחי מזון בריטית שפועלת במודל של כלכלה שיתופית. בעקבות ההשקעה הפכה אמזון לבעלת מניות מיעוט בחברה הבריטית.

דליברו מתחרה ישירות באובר Eats וב-Just Eat, ופעילה כיום ב-14 שווקים ברחבי העולם ובהם אוסטרליה, גרמניה, איחוד האמירויות והונג קונג. בשוק האחרון היא אף חצתה את הסף ופתחה לאחרונה מסעדה - ניסוי שאם יצליח עשוי להוביל לפתיחה של מיקומים נוספים במקומות אחרים.

ביולי דרשה רשות התחרות הבריטית לעצור את ההשקעה. לדבריה, "בסיס סביר" לחשד שאמזון ודליברו "יפסיקו לפעול כיישויות נפרדות", כלומר שהן מתכננות מיזוג ואז תהיה לרשות סיבה לחסום את ההשקעה מכיוון שיש בכך הפרה של חוקי התחרות. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות