אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"ממציא הביטקוין": אין לי גישה למטבעות בשווי 3 מיליארד דולר צילום: BBC News

"ממציא הביטקוין": אין לי גישה למטבעות בשווי 3 מיליארד דולר

בית משפט בפלורידה הורה לקרייג רייט האוסטרלי, שטוען שהוא הממציא של המטבע הקריפטוגרפי, להעביר מחצית מהונו בביטקוין לעזבונו של שותפו לשעבר - אך הוא טוען שלא יוכל לעשות זאת בקרוב

28.12.2019, 09:34 | שירות כלכליסט

האיש שטוען שהוא הממציא של הביטקוין, והתבקש על פי צו של בית משפט להחזיר קרוב ל-3 מיליארד דולר מאחזקותיו במטבע הקריפטוגרפי הפופולרי ביותר בעולם, אמר כי יתכן ולא יוכל לעשות זאת בזמן הקרוב.

קראו עוד בכלכליסט

בהצהרה שמסר לבלומברג ניוז, אמר קרייג רייט כי הוא "לא יכול להיות בטוח שלבסוף יגיע מידע" שיעזור בזיהוי המטבעות שהוא צריך לחלוק בעקבות מחלוקת משפטית. המדען האוסטרלי הוסיף כי לא אמר ש"מפתחות פרטיים" למטבעות אלו יהיו זמינים או בשימוש בחודש הבא.

מוקדם יותר השנה, שופט בפלורידה קבע שרייט הגיש מסמכים כוזבים ושיקר במחלוקת המשפטית. הוא פסק כי דייב קליימן המנוח הוא הבעלים של מחצית מהביטקוין שכרה רייט במהלך 2013, ושל חצי מכל הקניין הרוחני שהוא יצר. בזמנו, מחצית מהביטקוין הוערכה בארבע מיליארד דולר, אך מאז ערכו של המטבע הקריפטוגרפי צנח. המבחן האולטימטיבי יהיה האם רייט מסוגל להעביר את הביטקוין לעיזבונו של שותפו לשעבר.

קרייג רייט, צילום: BBC News קרייג רייט | צילום: BBC News קרייג רייט, צילום: BBC News

רייט הוא אדם שנוי במחלוקת - רבים בקהילת המטבעות הקריפטוגרפיים מאמינים שהוא אינו הממציא של הביטקוין ושאין ברשותו אחזקות נרחבות. עדיין, כמה משקיעים העלו חששות שברשותו מצבור גדול של מטבעות, בסך 6 מיליארד דולר חסומים, שיכולים בסופו של דבר להשפיע על השוק. "אני לא מתכוון לזרוק את הביטקוין של משפחתי כמו שכמה אנשים חשבו או קיוו, מאחר וזה יפגע בהרבה אנשים בתעשייה", אמר רייט.

השופט מצא "ראיות ברורות ומשכנעות" שעדותו של רייט הייתה "שקרית במכוון". כך מסר וואל פרידמן, האחראי על עזבונו של קליימן. עמדת התובעים הייתה תמיד שלרייט יש גישה לביטקוין ושכעת שום "שליח אגרות חוב" לא צריך להגיע אליו בכדי שיקבל גישה, הוא הוסיף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
ל-10 העולם שלנו כבר מנוהל ע״י פושעים
אחרת הם כבר מזמן היו מוציאים את הביטקוין מחוץ לחוק. הפושעים הללו מנהלים את הבנקים המרכזיים, מדפיסים לעצמם כסף ומלווים את אותו כסף שהשקיעו בהם לעוד ועוד אנשים. ביטקוין זה כבר מזמן לא עניין של חבורה של ליברטריאנים אידאליסטים ופושעים קטנים. זה כבר עניין של פוליטיקאים ומעצמות וארגוני פשע בינלאומיים.
ריאליסט  |  29.12.19
10.
מצחיק שיש עוד כאלו שחושבים שזה מטבע
מדובר בסחורה, וירטואלית, נשלטת כנראה ברובה ע"י רמאים ופושעים שמשחקים ב"ערך" שלה כדי לגרוף רווחים אדירים על חשבון פראיירים, מדובר בכלי המשמש פושעים כדי להסתתר מרשויות החוק וחבל שאנשים סבירים שרואים פגמים במערכת הפיננסית תומכים בדבר שהוא הרבה יותר גרוע.
רמי  |  29.12.19
8.
ל 6, לא אנרגיסטים ולא מרדנים.
קבוצת מתמתיקאים מעולים פתחו את הפרוטוקול, כרו בינם לבים עצמם כחצי מהמטבעות ושחררו את הקוד והרשת לעולם. ה'אנרכיסטים' וה'מרדנים' הם סה"כ הקורבנות כאן. מי ששולט בכרייה כרגע היא ממשלת סין, אשר בגבולותיה ובבעלותה כ 70% מכח הכרייה העולמי. מה שאומר שהקורבנות נוטלים דולרים שהם מרוויחים בעבודות אמיתיות ותורמים אותם לסין (שכידוע היא מאוד אנרכיסטית...)
שלמה  |  29.12.19
לכל התגובות