אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוטרי הונג קונג קיבלו 140 מיליון דולר נוספים במהלך ההפגנות צילום: AP

שוטרי הונג קונג קיבלו 140 מיליון דולר נוספים במהלך ההפגנות

17 מיליון דולר הועברו למשטרה עבור ארוחות ועבודה בששת החודשים האחרונים של ההפגנות בעיר. 122 מיליון דולר שולמו על שעות נוספות

28.12.2019, 10:30 | שירות כלכליסט
משטרת הונג קונג הרוויחה 135 מיליון דולר מקומי (17.3 מיליון דולר) במענקים במהלך הפגנות נגד המשטרה שנערכו בששת החודשים האחרונים, כך דיווחה הממשלה. המענקים הקשורים בארוחות ועבודה התווספו ל-950 מיליון דולר הונג קונגי (כמעט 122 מיליון דולר) על תשלום תמורת שעות נוספות למשטרה מאז התעצמות ההפגנות ביוני.

קראו עוד בכלכליסט

העיר בשליטה סינית נתונה לזעזועים, לעיתים אלימים, מאז יוני, כך אמרה מחלקת הביטחון מוקדם יותר, כאשר אופוזיציה ציבורית לחוק ההסגרה, שמאז כבר בוטל, התפתחה לדרישות בעבור חופש נרחב יותר.

ההפגנות, עד עתה, כללו באופן קבוע שוטרים המרססים גז מדמיע ומכים מפגינים באלות, לרוב באזורי עסקים ותיירות. בתגובה, המשטרה הותקפה במטעני בנזין וקליעים אחרים שהושלכו על ידי מפגינים, רובם לרוב במסכות.

עימותים בהונג קונג, צילום: AP עימותים בהונג קונג | צילום: AP עימותים בהונג קונג, צילום: AP

בתגובה לשאלותיהם של מחוקקים התומכים בדמוקרטיה, לשכת השירות האזרחית כתבה כי 50 מיליון דולר הונג קונגי במענקי ארוחות שולמו לשוטרים בקו ראשון וצוות משרדי עורפי שעבדו 12 שעות או יותר ביום מאז שהחלו המהומות. 85 מיליון דולר הונג קונגי נוספים שולמו כמענקים הקשורים לעבודה. לשכת השירות האזרחית לא פירטה, אך המענקים שולמו לשוטרים סמויים או כאלו בלבוש אזרחי במשך 30 יום.

תלונות נרחבות מצד מפגינים על התנהגות אלימה מצד המשטרה החלו להצטבר, ורמת שביעות הרצון הציבורית מהמשטרה, שפעם הייתה ברמה גבוהה, ירדה לרמתה הנמוכה אי פעם, כך לפי סקר של המכון למחקר דעות ציבוריות בהונג קונג.

הנחיות רפות של המשטרה לגבי שימוש בכוח, בספטמבר, העניקו כוח גדול יותר בידיהם של שוטרים להתמודד עם מפגינים בסיטואציות קשות. רבים מהמפגינים דורשים כעת חקירה עצמאית לתלונותיהם לגבי אלימות משטרתית, כשמנגד המשטרה תיארה את פעילותה כמרוסנת, עם שימוש הולם בכוח על מנת להילחם בפעילות לא חוקית

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות