אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"פרויקט ליברה כשל במתכונתו הנוכחית וזקוק לתכנון מחדש" צילום: רויטרס

"פרויקט ליברה כשל במתכונתו הנוכחית וזקוק לתכנון מחדש"

פייסבוק מבקשת אישור למיזם הקריפטו שלה בשוויץ, אולם לדברי יולי מאורר, שר הכלכלה והנשיא היוצא של המדינה "אין לו סיכוי במתכונתו הנוכחית"

28.12.2019, 14:15 | שירות כלכליסט

פרויקט המטבע הדיגיטלי של פייסבוק, ליברה, כשל במתכונתו הנוכחית וזקוק לחזור לתכנון מחדש, על מנת לקבל את האישורים להם הוא נדרש, כך מסר נשיא שוויץ, המדינה בה המטבע הווירטואלי מבקש את אישורי הרגולטורים. על כך מדווח CNBC.

קראו עוד בכלכליסט

"איני חושב שלמטבע הליברה יש סיכוי במתכונתו הנוכחית, מאחר ובנקים מרכזיים לא יסכימו לקבל את סל המטבעות שעליו הוא נתמך". כך אמר יולי מאורר (Ueli Maurer), שר הכלכלה השוויצרי והנשיא היוצא, לרשת שידור במדינה. "מהסיבה הזאת, הפרויקט, בצורתו העכשווית, נכשל". הוא הוסיף בראיון אחר. מליברה לא התקבלה תגובה.

ליברה, צילום: רויטרס ליברה | צילום: רויטרס ליברה, צילום: רויטרס

תוכנית המטבע הדיגיטלי שמובילה פייסבוק ועתיד להיות מונפק ומפוקח על ידי עמותת ליברה, הממוקמת בג'נבה, העלתה חששות שונים בקרב רגולטורים ופוליטיקאים - מענייני פרטיות ועד לפוטנציאל ההשפעה של המטבע על המדיניות המוניטרית ושינוי נוף הכלכלה הגלובלית.

גורמים המעורבים בניהול הפרויקט, ביניהם היוצר השותף, דיוויד מרקוס מפייסבוק, אמרו שמכשולים רגולטוריים עלולים לגרום לעיכוב בהשקה מעבר לתאריך המיועד ביוני. המטבע הדיגיטלי יצטרך להיות מגובה על ידי עתודות של נכסים, כגון הפקדות בנקאיות וחוב ממשלתי הנתון לפיקוח ושמירה. מבנה זה מיועד לעודד אמון ולהימנע מתנודות מחירים שהם המגפה של המטבעות המבוזרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות