אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מצמצמות הפסדים: רשתות שיווק בארה"ב מקצרות את תקופת ההחזרות צילום: בלומברג

מצמצמות הפסדים: רשתות שיווק בארה"ב מקצרות את תקופת ההחזרות

סקר חדש מצביע על כך ש-77% מהאמריקאים יחזירו לפחות מתנה אחת שקיבלו בתקופת החגים; בין השאר, רשת בתי הכלבו קוהל'ס, שאיפשרה בעבר להחזיר פריטים ללא הגבלת זמן, מותירה כעת השבת סחורה תוך 180 יום לכל היותר

28.12.2019, 18:07 | שירות כלכליסט

סקר שפרסמה חברת המיחשוב אורקל וצוטט ב־NBC ניוז מצא כי בתקופת החגים הנוכחית 77% מהאמריקאים יחזירו לפחות מתנה אחת שקיבלו.

קראו עוד בכלכליסט

לאור הנתונים ובמטרה לצמצם הפסדים, קמעונאיות רבות מהדקות כעת את מדיניות ההחזרה שלהן. "הדדליין להחזרות מתכווץ. כבר אין לכם תקופת זמן בלתי מוגבלת להחזיר סחורות", ציין אדגר דוורסקי, מייסד קונסיומר וורלד, אתר לחינוך צרכני. "חנויות שלפני כמה שנים לא היה אצלן מועד החזרה אחרון מגבילות כעת את ההחזרות לתקופה של 90 יום או פחות".

כך למשל, רשת בתי הכלבו קוהל'ס, שאיפשרה בעבר להחזיר פריטים ללא הגבלת זמן, מותירה כעת השבת סחורה תוך 180 יום לכל היותר. חלק ממוצרי האלקטרוניקה שנרכשו בין 1 בנובמבר ל־25 בדצמבר יוכלו להיות מוחזרים רק עד סוף ינואר.

סניף של קוהל סניף של קוהל'ס | צילום: בלומברג סניף של קוהל

חברת מוצרי הטיפוח בד באת' אנד ביונד מתנה את החזרי המוצרים בהצגת חשבונית. במידה ועסקה לא תימצא במערכת הממוחשבת של הרשת, ההחזר ללקוח יקוצץ ב־20% מסכום הרכישה.

חברי מועדון הלקוחות של טארגט זוכים בהארכה של 30 ימים על הזמן הרגיל. כל לקוחות הקמעונאית שרכשו באתר האינטרנט שלה זכאים למשלוח החזרה חינמי. טלוויזיות שנרכשו בוולמארט אחרי 24 באוקטובר ניתנות להחזרה תוך 30 יום. החזרת טלפונים סלולריים תתקיים תוך שבועיים בלבד.

כל קמעונאית קובעת לעצמה את מדיניות ההחזרה. בחלק מהמקרים יינתן זיכוי כספי לרכישה בחנות, ובמקרים אחרים לא תתאפשר החזרה בכלל.

"היחיד שיכול לקבל כסף בחזרה הוא הרוכש עצמו", טען דוורסקי. "אם מקבל המתנה משיב אותה לחנות, ברוב המקרים הוא ייקבל רק זיכוי לשימוש בחנות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות