אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"מבקר המדינה גמר אומר לסרס כליל את המוסד עליו הוא מופקד" צילום: יובל חן

בעקבות חשיפת כלכליסט

"מבקר המדינה גמר אומר לסרס כליל את המוסד עליו הוא מופקד"

ח"כ קארין אלהרר דורשת לכנס את הוועדה המסדרת בכנסת לדיון על תפקודו של מבקר המדינה; זאת, על רקע חשיפת "כלכליסט" שלפיה עובדים במשרד מתלוננים על "אווירת פחד וטרור"

28.12.2019, 21:43 | צבי זרחיה

היו"ר לשעבר של הוועדה לביקורת המדינה ח"כ קארין אלהרר (כחול לבן), דורשת לכנס את הוועדה המסדרת בכנסת לדיון על תפקודו של מבקר המדינה. זאת, בעקבות חשיפת "כלכליסט" ביום חמישי האחרון, ודיווח על תלונות של עובדים ואווירת פחד במשרד המבקר.

קראו עוד בכלכליסט

"מצבור העדויות מתוך משרד מבקר המדינה מציירות תמונה מאיימת של מבקר שגמר אומר לסרס כליל את המוסד עליו הוא מופקד, אשר מנצל את הכאוס הפוליטי והיעדרה של הוועדה לביקורת המדינה, כדי לעשות כרצונו. המצב הזה מוכרח להיחקר ויפה שעה אחת קודם", ציינה אלהרר.

היא הוסיפה: "מביקורות מלטפות ומחמיאות ועד העלמת כל זכר למאבק בשחיתות, המבקר אנגלמן תוקע מסמר אחר מסמר בארון הקבורה של מוסד מבקר המדינה. זאת, תוך שהוא מקפיד להפוך אותו מגוף בקרה ופיקוח קריטי לשמירה על האינטרס הציבורי, למשרד משולל כוחות, מרוסן עד אימה ולא רלבנטי בעליל. אני מתכוונת לקיים דיון חירום דחוף כדי לחקור לעומק את הטענות החמורות אשר עולות מהעדויות".

ממשרד המבקר נמסר בתגובה לחשיפה כי "המשרד משלים את העבודה על 25 דו"חות בהליך יסודי ומעמיק, כדי להבטיח ביקורת אמינה ואובייקטיבית. הדו"חות יועברו בשבוע הבא למשרד ראש הממשלה וכעבור 10 שבועות יפורסמו לציבור כמקובל".

קארין אלהרר , צילום: יובל חן  קארין אלהרר | צילום: יובל חן קארין אלהרר , צילום: יובל חן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות