אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התוכנה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים השתדרגה, השירות לציבור נפגע צילום: רועי עידן

התוכנה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים השתדרגה, השירות לציבור נפגע

המכון נועד לבדוק את כשירותם של נהגים לחזור לכביש אחרי תאונת דרכים או אם בריאותם נפגעה. מאז שהותקנה, מדווחים נהגים רבים שזומנו למכון על קשיים רבים בקבלת שירות ממנו

29.12.2019, 08:30 | אודי עציון

הייתם בשלילה? בהצלחה עם השגת אישור לשוב ולעלות על הכביש. נודע כי רישיונם של מאות נהגים מעוכב, וכי רבים אחרים אינם יכולים לקבל שירות מהגוף הממשלתי היחיד שבוחן כשירות של נהגים לחזור לכביש – אחרי תאונת דרכים, בעיות רפואיות, ושלילה ארוכה אחרי תאונה או נהיגה בשכרות.

מדובר במכון הרפואי לבטיחות בדרכים (מרב"ד), שמפעיל משרד הבריאות. בשבועות האחרונים הוחלפה התוכנה המקצועית המשרתת את המכון כבר 15 שנה, בתוכנה חדשה, שנועדה להיות יעילה הרבה יותר, ולשפר את החיבור של המכון עם גופים נוספים, ובהם מחשבי משרד הרישוי.

אלא שמאז שהותקנה התוכנה החדשה, מדווחים נהגים רבים שזומנו למכון על קשיים רבים בקבלת שירות ממנו.

תאונת דרכים, צילום: גיל נחושתן תאונת דרכים | צילום: גיל נחושתן תאונת דרכים, צילום: גיל נחושתן

בין היתר, המערכת החדשה "מחקה" את רישיון הנהיגה של חלקם, הציגה נהגי משאיות כנהגים של רכב פרטי, והקשתה על אנשי המכון לשאוב מידע על ההיסטוריה התעבורתית של נהגים.

חשוב לציין כי גם כך סובל המכון מרמת שירות נמוכה למדי, אשר מתבטאת, למשל, בהמתנה של חודשים ארוכים לוועדות רפואיות, וביום אחד בלבד בשבוע של קבלת קהל. הקושי לקבל שירות בשגרה מהמכון כבר הוביל את משרד התחבורה להסמיך מכון פרטי שיטפל בנהגי משאיות ורכב כבד – אחרי שזמני ההמתנה הארוכים גרמו למועמדים רבים לנהיגה לפרוש עוד לפני ההכשרה. לגורמים הפועלים מול המכון נמסר כי לא ברור מתי יוסדרו התקלות במערכת החדשה.

עו"ד דורון ויגלר, המייצג נהגים בפני המכון, סיפר ל"ידיעות אחרונות": "הורידו מערכת מחשב פועלת, והעלו במקומה מערכת מחשב חדשה, שאינה פועלת. מצב אבסורדי זה יוצר מצב שבו בכל יום מאות נהגים לא מוזנים לבדיקות במרב"ד, ועוד מאות נהגים שקיבלו כשירות, הן בוועדות הערר והן במכון הרפואי, לא מוקלדים למערכת החדשה, ולכן משרד הרישוי לא יכול להנפיק להם רישיון".

ממשרד הבריאות נמסר: "מתבצע הליך שדרוג תוכנה שיסתיים בימים הקרובים, לצורך החלפת תוכנה ישנה, כדי לתת שירות טוב ויעיל יותר למטופלים".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות