אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שאגת האריה: שוברי הקופות הגדולים של השנה החולפת בישראל צילום: Disney

שאגת האריה: שוברי הקופות הגדולים של השנה החולפת בישראל

2019 היתה השנה המוצלחת ביותר בבתי הקולנוע בארץ בעשור האחרון, עם מכירות של 19 מיליון כרטיסים. חמישה מתוך עשרת הסרטים הנצפים ביותר השנה בישראל - סרטי דיסני

29.12.2019, 08:40 | יאיר רוה

זו היתה שנה היסטורית לתאגיד דיסני בבתי הקולנוע. 10 מיליארד דולר הכניסו השנה בקופות סרטים בהפצת דיסני, הסכום הגבוה אי פעם לאולפן בשנה אחת. שישה סרטים מסרטי האולפן חצו השנה את קו מיליארד הדולר, ואחד מהם - “הנוקמים: מלחמת האינסוף” - הפך לסרט הקופתי בכל הזמנים כשעקף בהכנסותיו את “אווטאר”.

מתוך "מלך האריות". דיסני שברה שיאים בעולם ובארץ, צילום: Disney מתוך "מלך האריות". דיסני שברה שיאים בעולם ובארץ | צילום: Disney מתוך "מלך האריות". דיסני שברה שיאים בעולם ובארץ, צילום: Disney

הנוכחות המאסיבית של דיסני הורגשה השנה גם בקופות בישראל. על פי הערכות בתעשייה, 19 מיליון כרטיסים נמכרו השנה בבתי הקולנוע בארץ, מה שהופך אותה לשנה המוצלחת ביותר בקופות בארץ בעשור האחרון. חמישה מתוך עשרת הסרטים הנצפים ביותר השנה בישראל הם סרטי דיסני. בראשם, “מלך האריות”, שהפך לסרט הראשון שמכר יותר ממיליון כרטיסים מאז “אווטאר”, בדיוק לפני עשר שנים. “הנוקמים: סוף המשחק” מכר בישראל חצי מהכמות הזו.

סרטי ילדים מדובבים לכל המשפחה הם עדיין הסחורה הקולנועית הכי מבוקשת בישראל. והשנה זו היתה גם שנה לא רעה לסרטים ישראליים, עם שני להיטי ענק: “מחילה” של חנן עמיר וגיא סביון, עם 400 אלף כרטיסים, ו”המוסד” של אלון גור אריה עם 250,000. “ימים נוראים” של ירון זילברמן, זוכה פרס אופיר, הוא הסרט הישראלי השלישי השנה שעבר את רף 100,000 הכרטיסים, ויש סיכוי שתוך כמה שבועות “בשורות טובות” יהיה הרביעי.

לצד ההצלחות הצפויות, הקהל הישראלי ממשיך להפתיע: “היו זמנים בהוליווד” של טרנטינו עבר את משוכת 200,000 הכרטיסים, “פרזיטים” הקוריאני מכר 120,000 כרטיסים. ו”ספר ירוק”, זוכה האוסקר השנה, ריסק את הקופות בישראל הרבה יותר מאשר באמריקה, עם 400 אלף כרטיסים.

אבל ההצלחה הכי מפתיעה היא זו של “ג’וקר”, סרט סינמטקים באופיו שהפך ללהיט ענק בארץ ובעולם. יותר מחצי מיליון איש ראו אותו בישראל, מספר עצום לסרט שמיועד לקהל מבוגר. מפיצי הקולנוע בארץ מסרבים באופן עקבי ולא מוסבר למסור את נתוני מכירות הכרטיסים שלהם, והתאחדות בעלי בתי הקולנוע, שמרכזת את הנתונים, מפיצה אותם באיחור. לכן, כמדי שנה, אלה נתוני המכירות בארץ, כפי שלוקטו על ידי הערכות ואומדנים של אנשי תעשיית הקולנוע בארץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות