אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השלב השני של השקעת ליאון קופלר ועמיר שיווק ב-BOL יוצא לדרך צילום: יוסי זליגר

השלב השני של השקעת ליאון קופלר ועמיר שיווק ב-BOL יוצא לדרך

התאגיד המשותף של חברת החקלאות ובעל השליטה בסופרפארם ישקיע 3.2 מיליון דולר נוספים בחברת הקנאביס הרפואי, ויעלה את האחזקה מ-25% ל-36%;

29.12.2019, 14:54 | צלי גרינברג

התאגיד המשותף של עמיר שיווק וליאון קופלר, בעל השליטה בסופרפארם, ישקיעו 3.2 מיליון דולר נוספים בחברת הקנאביס הרפואי BOL. כך דיווחה היום (א') לבורסת ת"א עמיר שיווק, שמספקת מוצרים לתעשיית החקלאות.

קראו עוד בכלכליסט

ההשקעה תעלה את אחוז האחזקה של התאגיד המשותף לכ-36% ממניות החברה, לעומת כ-25% מניות שהוא מחזיק כיום. עמיר שיווק, שבבעלות התאחדות האיכרים, מחזיקה ב-66.66% מהתאגיד המשותף וקופלר מחזיק בשליש הנותר.

גידול קנאביס, צילום: שאטרסטוק גידול קנאביס | צילום: שאטרסטוק גידול קנאביס, צילום: שאטרסטוק

בכך מגדילים קופלר ועמיר שיווק את השקעתם בחברת הקנאביס הרפואי מ-27.6 מיליון דולר ל-30.8 מיליון דולר, כאשר חלקה של עמיר שיווק בהשקעה עלה מ-18.1 מיליון דולר ל-20.2 מיליון דולר.

תמיר גדו, מנכ"ל חברת הקנאביס הרפואי BOL פארמה, מסר לכלכליסט כי "BOL עברה תהליך התייעלות, צומחת במכירות ורווחים ועומדת בכל יעדיה. אנו שמחים שהמשקיעים שלנו מביעים בנו אמון והחליטו לממש את החלק בהסכם המאפשר להם להעמיק את השקעתם בנו".

גורם בשוק ההון אמר לכלכליסט כי "BOL עמדה באבני הדרך הנדרשות לטובת הגדלת ההלוואה. וכיוון שהחל מינואר יש באפשרות המשקיעים להמיר את ההלוואה שלהם למניות, הם החליטו להגדיל את אחוז ההחזקה שלהם ב-BOL ולממש את החלק הזה בהסכם".

באפשרות המשקיעים להגדיל השקעתם לעד 60 מיליון דולר באמצעות הלוואה המירה למניות, תמורתה יוכלו להחזיק יחד עד 49% ממניות חברת הקנאביס.

BOL ניסתה לבצע הנפקה ראשונה למניותיה בקנדה לפי שווי של מיליארד דולר ארה"ב בחודשים מאי ויוני האחרונים, אך ההנפקה נכשלה לאחר שלא הצליחה לקבל את השווי שרצתה. החברה מתכננת לבצע ניסיון הנפקה נוסף במהלך המחצית הראשונה של 2020.  
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות