אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגדל פנתה ל"שולמנים" בפרסומת המיועדת לעצמאים - העמותה מתנערת ודורשת להסיר את הקמפיין צילום: רמי זרניגר

מגדל פנתה ל"שולמנים" בפרסומת המיועדת לעצמאים - העמותה מתנערת ודורשת להסיר את הקמפיין

בעמותת שולמן, המייצגת מאות אלפי עצמאים, כועסים בשל הפרסומות של חברת הביטוח מגדל בנוגע לתנאי פנסיה מיטיבים לעצמאים, הכוללות את הלוגו "שולמנים טוב שיש מגדל מאחוריכם": "יש חשש שבעלי עסקים יקבלו רושם מוטעה, לפיו יש בינינו שיתוף פעולה"

30.12.2019, 10:52 | רחלי בינדמן

עמותת "אני שולמן", המייצגת מאות אלפי עצמאים, מתנערת מפרסום של חברת הביטוח מגדל המתיימר לכאורה לפרסם את חברת הביטוח על גב העמותה. בפרסום שהפיצה מגדל בפייסבוק בשבוע שעבר היא כללה לוגו בו נכתב "שולמנים טוב שיש מגדל מאחוריכם", והציעה לחברי העמותה להצטרף לקרן הפנסיה שלה "בתנאים אטרקטיביים".

קראו עוד בכלכליסט

מנכ"ל מגדל רן עוז, צילום: רמי זרניגר מנכ"ל מגדל רן עוז | צילום: רמי זרניגר מנכ"ל מגדל רן עוז, צילום: רמי זרניגר

אלא, שלידי כלכליסט הגיע מכתב חריף שהוציא היועמ"ש של עמותת "אני שולמן", עו"ד גיל אפרתי, בו הוא מבהיר לחברת מגדל: "ככל שחברתכם באמת מעוניינת להתגייס ולהציע לשולמנים הצעות אטרקטיביות בתחום הפנסיה ו/או הטבות כלכליות אלו ואחרות, נשמח לקיים פגישה לטובת העניין". עד לפגישה שכזו, כאמור, מבקש היועץ המשפטי של העמותה ממגדל להבהיר כי הפרסום שהוציאה בשבוע שעבר היה על דעתה בלבד, וכי אין קשר עסקי בין מגדל לבין השולמנים.

לטענת אפרתי, קיים חשש שבעלי עסקים ("שולמנים") שיחשפו לפרסום של חברת מגדל יקבלו רושם מוטעה, לפיו הושגו או נוצרו הסכמות ושיתופי פעולה עסקיים כאלו ואחרים בין העמותה לבין חברת מגדל, "דבר שלא היה ולא נברא" לפי המכתב.

על מנת למנוע את הבלבול, ביקש, עו"ד אפרתי להסיר את הפרסום לאלתר, ולא להשתמש בביטויים "אני שולמן", "שולמן" או "שולמנים", ללא הסכמה מפורשת של העמותה, ואף להבהיר כאמור, שאין קשר עסקי בין העמותה לבין חברת מגדל.

"בתור היועץ המשפטי של אני שולמן, חשוב לנו שבפני כלל ה'שולמנים' תשוקף המציאות כפי שהיא, ושחלילה לא יתקבלו רשמים מוטעים ומצגי שווא" כתב עו"ד אפרתי, והוסיף: "כידוע, השולמנים כוללים מאות אלפי בעלי עסקים אשר נאלצים יום יום להיאבק על זכויותיהם הבסיסיות, ומתמודדים עם מדיניות ממשלתית אנכרוניסטית, בירוקרטיה מסובכת ורגולציה מורכבת. מדובר אפוא במאבק סיזיפי, המצריך משאבים רבים והתמודדות קשה בזירות וחזיתות רבות". לכן, מציין עו"ד אפרתי, "ככל שחברתכם באמת מעוניינת להתגייס למאבק ולהציע ל'שולמנים' הצעות אטרקטיביות בתחום הפנסיה או הטבות כלכליות כאלו ואחרות", ישמחו בעמותה לקיים פגישה לטובת העניין.

ממגדל נמסר בתגובה: "חברת מגדל תומכת בקהילת העצמאים ולאור קמפיין הפייסבוק של השולמנים, ממנו עולה כי העצמאים מעוניינים בתנאים כשל שכירים, החלטנו לתת לקהילה זו הטבות נרחבות כמו גם הנחה בדמי הניהול של קרן הפנסיה, כך שהעצמאים יוכלו להנות מדמי ניהול מוזלים, כמו שכירים. כמובן שלא הייתה כל כוונה ולטעמנו גם לא נוצר מצג שווא כאילו מדובר בקמפיין משותף, אלא רק הבעת תמיכה במאבק העצמאים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות