אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"מאז המכירה לדיסקונט paybox זינקה מ-200 אלף משתמשים ליותר מ-1.7 מיליון" צילום: עזרא לוי

30 דקות או פחות

"מאז המכירה לדיסקונט paybox זינקה מ-200 אלף משתמשים ליותר מ-1.7 מיליון"

שרית בק ברקאי, מנהלת הפעילות של פייבוקס בישראל, מסבירה למה אחרי הרכישה בנק דיסקונט השאיר את האפליקציה כפעילות נפרדת, מספרת על קצב הצמיחה המהיר ומתי נוכל לצאת מהבית בלי ארנק

30.12.2019, 13:08 | שירות כלכליסט

הבנקים נאלצו להיפרד מכרטיסי האשראי, ומיהרו למצוא תחליף - אפליקציות תשלומים. לאומי והפועלים פיתחו שירותים משל עצמם, אבל בבנק דיסקונט החליטו לפני כשנתיים וחצי לקצר תהליכים ולרכוש את אפליקציית פייבוקס. שרית בק ברקאי, שהגיעה מדיסקונט כדי לנהל את פעילות פייבוקס בארץ, מספרת שבזמן הרכישה היו לאפליקציה כ-200 אלף משתמשים ומאז היא צמחה במהירות ליותר מ-1.7 מיליון משתמשים: "יש יותר משתמשים באפליקציה מאשר לקוחות של דיסקונט", היא מאשרת. 

לפרקים נוספים של הפודקאסט "30 דקות או פחות" ליחצו כאן

אחרי הרכישה דיסקונט השאיר את פייבוקס כפעילות נפרדת ולא שילב אותה בתוך הבנק: "אנחנו יושבים ב-WeWork", מספרת בק ברקאי, ומעדכנת שכ-85% מהמשתמשים הם לקוחות של בנקים אחרים. בק ברקאי מסבירה שהפעילות הנפרדת חוסכת לפייבוקס ולבנק מהלך מורכב של הטמעת חברת סטארט-אפ בתוך תאגיד בנקאי, וגם משאירה פתח לשיתופי פעולה עם גופים שונים בהמשך.

שרית בק ברקאי, צילום: עזרא לוי שרית בק ברקאי | צילום: עזרא לוי שרית בק ברקאי, צילום: עזרא לוי

להערכתה, שירותי התשלום של ענקיות כמו אפל, גוגל וסמסונג יגיעו לארץ בעוד שנה או שנתיים, אבל ייקח עוד זמן עד שנוכל להשאיר את הארנק בבית ולהסתמך רק על אפליקציות תשלומים. מה התוכניות של דיסקונט ופייבוקס להמשך הצמיחה בארץ והאם הבנק פתוח לעוד רכישות של חברות סטארט-אפ? הכל בפרק החדש של הפודקאסט "30 דקות או פחות".

"מאז המכירה לדיסקונט paybox זינקה מ-200 אלף משתמשים ליותר מ-1.7 מיליון"
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאן"מאז המכירה לדיסקונט paybox זינקה מ-200 אלף משתמשים ליותר מ-1.7 מיליון"

מראיינים:

נבות וולק, איש הייטק.

אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות