אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הונג קונג: המחאות פגעו בכלכלה - המיתון צפוי להימשך צילום: רויטרס

הונג קונג: המחאות פגעו בכלכלה - המיתון צפוי להימשך

שר האוצר של הונג קונג אמר שבצל מאבק ההמונים, נתוני התוצר של הרבעון הרביעי צפויים להראות המשך התכווצות של הכלכלה המקומית; אם התחזית תתממש, תהיה זו הפעם הראשונה מזה 10 שנים שבה סוגרת הונג קונג שנה עם מינוס בשורת התוצר

30.12.2019, 12:40 | שירות כלכליסט

המיתון בהונג קונג צפוי להימשך רבעון נוסף - בצל גל המחאות ומאבק ההמונים, שנמשך כבר שבעה חודשים. שר האוצר של הממשל המקומי פול צ'אן (Paul Chan) הודיע היום (ב') שנתוני התוצר של הרבעון הרביעי צפויים להצביע על המשך ההתכווצות של הכלכלה המקומית.

קראו עוד בכלכליסט

הונג קונג נכנסה רשמית למיתון ברבעון השלישי, שבו נרשמה ירידה חדה של 2.9% בתוצר, בהמשך לנסיגה של 0.4% ברבעון השני. לפי הכלל המקובל, שני רבעונים רצופים של תוצר שלילי משקפים כניסה למיתון.

הפגנה בהונג קונג, מוקדם יותר החודש, צילום: איי פי הפגנה בהונג קונג, מוקדם יותר החודש | צילום: איי פי הפגנה בהונג קונג, מוקדם יותר החודש, צילום: איי פי

"בהתבסס על המצב בחודשים האחרונים, יהיה זה בלתי נמנע שהצמיחה השלילית תימשך. המשמעות היא שהממשלה תהיה פחות גמישה בכל הנוגע לשימוש במקורות פיננסיים תחת מצב של מיתון כלכלי", אמר השר, שהוסיף כי "ששת החודשים האחרונים היו קשים עבורינו, אבל אנו נמשיך להיאבק".

הודעת השר אינה מפתיעה - בחודש נובמבר חתך הממשל בהונג קונג את תחזית התוצר השנתית שלו לרמה שלילית של כ-1.3%, מול תחזית לצמיחה שבין רמה אפסית ל-1% שפורסמה בחודש אוגוסט. אם אכן התחזית תתממש, תהיה זו הפעם הראשונה מזה 10 שנים שבה סוגרת הונג קונג שנה עם מינוס בשורת התוצר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות