אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קאנומד מעדכנת תחזית: הכנסה אפסית לשנת 2019 צילום: גטי אימג'ס

קאנומד מעדכנת תחזית: הכנסה אפסית לשנת 2019

התחזית הקודרת - 5 ימים לאחר ההודעה על כניסת האחים גינדי; באוקטובר, הערכת שווי ההכנסות מפעילות הקנאביס עמדה על 10.4 מיליון שקל; החברה תימחק ממסחר אם לא תצליח להיסחר ברשימה הראשית עד ה-25 לינואר 2020

30.12.2019, 18:03 | צלי גרינברג

חברת קאנומד פירסמה היום (ב') דו"ח משלים לתוצאות הדו"ח השנתי של 2018 ולדו"ח החציוני של המחצית הראשונה של 2019, במסגרתו עדכנה כי ההכנסות החזויות שלה לשנת 2019 יעמדו על 0 שקלים. זאת לעומת הכנסות חזויות של 10.4 מיליון שקל לאותה שנה, שהופיעו בהערכת השווי של הכנסת פעילות הקנאביס לחברה מאוקטובר 2019.

קראו עוד בכלכליסט

עוד עדכנה החברה כי היא גם מורידה את התחזיות להכנסות לשנת 2020 ממכירות קנאביס רפואי ל-13.6 מיליון שקל לעומת 22.3 מיליון שקל שהופיעו באותה הערכת שווי.

קנאביס רפואי, צילום: שאטרסטוק קנאביס רפואי | צילום: שאטרסטוק קנאביס רפואי, צילום: שאטרסטוק

הדיווח המשלים של החברה מגיע 5 ימים לאחר שהחברה דיווחה על ביטול העיסקה שלה להכנסת קבוצת משקיעים בראשות רן פרסברג (בעלים ומנכ"ל של קבוצת 'בולטהאופ' המייבאת את מקררי סאב זירו ומותגי מוצרי חשמל ומטבח שונים, ויזם נדל"ן למגורים באזור המרכז) ועל חתימת מזכר הבנות למיזוג פעילות הקנאביס הפרטית של האחים כפיר ומנור גינדי.

פעילות הקנאביס של גינדי נכנסת אל קאנומד כתחליף להשקעה של קבוצת המשקיעים בראשות פרסברג - הפעם השלישית שהכנסת משקיע נופלת לקאנומד, לאחר כישלון הכנסת צחי נחמיאס ורן בלינקיס.

כישלון הכנסת משקיעים לחברה, ושריפה שהחברה חוותה ב-24 לאוגוסט השנה כתוצאה מקצר חשמלי, שכילתה את השתילים הקודמים ששתלה, הביאו לדחיית יכולתה לייצר הכנסות בשנת 2019.

החברה תימחק ממסחר אם לא תצליח לעבור להיסחר ברשימה הראשית עד ה-25 לינואר 2020, ולכן גורמים בשוק ההון צופים כי היא תנסה לבצע הנפקה של כ-40%-50% מהון מניותיה לטובת גיוס של כ-15 עד 20 מיליון שקל, כדי לחזור ולהיסחר ברשימה הראשית.

קאנומד מגדלת קנאביס רפואי בחוות גידול במושב משואה שבבקעת הירדן, המחזיקה בהסכם עם אגרוקאן טבע אדיר, אחת משמונה מגדלות הקנאביס הוותיקות בישראל, שחברת התפעול שלה 'קאנמדיק' נמצאת כיום בתהליך פירוק במסגרת בית המשפט. חברת הקנאביס הציבורית קאנומד נסחרת בבורסת תל אביב בשווי של 21.9 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות