אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארדן רוצה להביא לוועדת המינויים כמה מועמדים למפכ"ל ולנציב שב"ס צילום: מוטי קמחי

ארדן רוצה להביא לוועדת המינויים כמה מועמדים למפכ"ל ולנציב שב"ס

השר לביטחון פנים פנה לשופט גולדברג, העומד בראש הוועדה המייעצת למינויים לתפקידים בכירים, וביקש כי יאשר לו להביא לבדיקת הוועדה מספר מועמדים לשני התפקידים; לדבריו, ברור לו שההחלטה לגבי ההמלצה לממשלה היא "על כתפיי בלבד", והוא מבקש חוות דעת ביחס לשמות שיעלה

30.12.2019, 19:52 | עמיר קורץ

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, החליט בשלב זה שלא להכריע לגבי זהות מפכ"ל משטרה ונציב שב"ס קבועים.

קראו עוד בכלכליסט

ארדן פנה הערב (ב') במכתב לשופט אליעזר גולדברג העומד בראש הוועדה המייעצת למינויים לתפקידים בכירים וביקש ממנו, כי יאשר להביא לבדיקת הוועדה מספר מועמדים לשני התפקידים. ארדן כתב במכתבו כי לאור המצב הפוליטי הייחודי אשר הביא לכך שבראש שני הארגונים עומדים כיום ממלאי מקום, יש לקיים הליך שיבטיח בוודאות מלאה שבסופו ימונו על ידי הממשלה מינויי קבע לשני הארגונים.

גלעד ארדן, צילום: מוטי קמחי גלעד ארדן | צילום: מוטי קמחי גלעד ארדן, צילום: מוטי קמחי

לכן ביקש ארדן מגולדברג לאשר לו להציע לוועדה כמה שמות של מועמדים "ראויים ומתאימים בעיני לכהן בראשות הארגונים". ארדן כתב עוד כי "איני מבקש או מצפה מהוועדה 'לדרג' אותם או לבחור מתוכם. מובן לי היטב כי ההחלטה על מי להמליץ בסופו של דבר לממשלה, מונחת על כתפיי ועל כתפיי בלבד". ארדן מבקש מהוועדה לתת לו חוות דעת ביחס למועמדים שהוא יעביר אליה, והאם קיימת מניעה להמליץ על מי מביניהם לתפקידים.

המועמדים שראיין ארדן

שלושת המועמדים שראיין ארדן בימים האחרונים לתפקיד מפכ"ל המשטרה הם רב ניצב מוטי כהן המשמש מזה כשנה כממלא מקום המפכ"ל (מאז החליף את רוני אלשיך), סגנו ניצב אלון אסור ומפקד מחוז ירושלים דורון ידיד. לתפקיד נציב שב"ס הוא ראיין את מי שמכהן מזה כשנה מ"מ נציב שרות בתי הסוהר רב גונדר אשר ועקנין, שהחליף את עופרה קלינגר בתפקיד' ואת גונדר אילן מלכא המשמש כסגנו. המועמדים לתפקידים עברו גם בדיקות פוליגרף.

במכתבו כותב ארדן: "היועץ המשפטי לממשלה אישר כי אין מניעה משפטית לקדם את מועמדותם של כל המועמדים אותם ראיינתי לשני התפקידים האמורים, אולם אף הוא ציין בחוות דעתו ביחס לחלק מהמועמדים ולאירועים בעברם, שיש להביא בפני הוועדה את המידע המלא על אירועים אלה, על מנת שתשקול זאת במסגרת החלטתה. בנוסף, סביר להניח שיהיו פניות נוספות אל הוועדה מטעם הציבור הרחב בקשר למועמדים או חלקם, דבר המגדיל את החשש לגבי השלמת הליך המנוי, ככל שיוגש רק מועמד אחד לכל אחד מהתפקידים".

בינתיים האריכה הממשלה השבוע את המינויים הזמניים בחודשיים, בסביבת ארדן מסבירים כי חשוב לו שהתהליך הזה יסתיים במינוי והוא לא ייתקע בדרך או ייתקל במהמורות ויתעכב. זאת לאחר שארדן כבר מצולק מתהליך מינוי מפכ"ל בעבר שלא צלח – גם במקרה של גל הירש וגם במקרה של מנכ"ל משרדו, משה (צ'יקו) אדרי. לכן, מעדיף ארדן לא להעלות רק שם אחד של מועמד לוועדת המינויים אלא כמה שמות, כדי שהוועדה תבחן אותם בהיבטים עליהם היא אמונה, כמו טוהר מידות וכדומה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות