אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגדל מדווחת על צניחה בעמידה בדרישות ההון מ-107% ל-92% צילום: ריפליי הפקות צילום

מגדל מדווחת על צניחה בעמידה בדרישות ההון מ-107% ל-92%

המשמעות: ההחלטה לחלק דיבידנד באוגוסט האחרון הייתה מבריקה, רגע לפני שלא היה ניתן עוד; לפי הרגולציה, כדי לחלק דיבידנד, מחויבים בעמידה של 100% בסולבנסי (דרישות ההון המחמירות על חברות הביטוח)

31.12.2019, 08:57 | רחלי בינדמן

הבוקר פרסמה חברת הביטוח מגדל כי יחס כושר הפירעון שלה בקשר עם הוראות הסולבנסי 2 (דרישות ההון המחמירות על חברות הביטוח) עומד על 92% וזאת נכון ליוני 2019, כשלפי הוראות הרגולציה נדרשת עמידה של 100% לפחות כדי לחלק דיבידנד.

קראו עוד בכלכליסט

הדירקטוריון של מגדל עצמו שם ליעד לעמוד בסוף 2019 על יחס כושר פירעון של 106%. חלוקת הדיבידנד התבססה אמנם על יחס כושר הפירעון נכון לסוף 2018, אך כבר בעת הביצוע, היחס בפועל היה נמוך משמעותית.

שלמה אליהו, בעל השליטה במגדל, צילום: עמית שעל שלמה אליהו, בעל השליטה במגדל | צילום: עמית שעל שלמה אליהו, בעל השליטה במגדל, צילום: עמית שעל

בסוף 2018 החזיקה מגדל ביחס טוב משמעותי של 107% והירידה החדה מקורה בירידה בסביבת הריבית במשק שפגעה בעודפי ההון וכן בשל עדכון לוחות התמותה של רשות שוק ההון (המשפיעים על עלייה בהתחייבויות למבוטחים בביטוחי החיים הותיקים).

במגדל מתנחמים בנייר התייעצות שפרסם הממונה משה ברקת בנובמבר האחרון לפיה הוא בוחן הקלות ביישום משטר ההון החדש והתאמתו למתרחש באירופה באופן שעשוי להקל על חברות הביטוח.

כעת, לפחות כשעלייה בסביבת הריבית אינה באופק, מגדל ובעל השליטה שלה שלמה אליהו יצטרכו לשכוח מדיבידנדים בתקופה הקרובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות