אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת התחזיות

מנכ"ל כלל ביטוח: "האחריות על החיסכון לפנסיה עברה מהמדינה לאזרח הפרטי"

כך אמר יורם נוה בוועידת תחזיות 2020 של כלכליסט; לדבריו, "הבעיה של החיסכון לפנסיה אינה ייחודית לישראל - מדובר בבעיה עולמית"

31.12.2019, 14:40 | הגר רבט
"לאורך השנים אנחנו רואים שהאחריות על החסכון לפנסיה עברה מהמדינה לאזרח הפרטי", כך אמר יורם נוה מנכ"ל כלל ביטוח בוועידת תחזיות 2020 של כלכליסט.  

"הבעיה של החסכון לפנסיה אינה ייחודית לישראל אלא בעיה עולמית" הסביר נוה, שאמר שגם במדינות בעלות תוכניות רווחה מתקדמות כמו צרפת קיימת בעיה דומה.

נוה המשיך לפרט את הסיבות לבעיה: "ישנן 4 סיבות מרכזיות לירידה בחסכון לפנסיה: הראשונה היא ירידה בריבית ובתשואות הגולמיות ואפשר לראות את הירידה העקבית בתשואות האג"ח של ממשלת ארה"ב לאורך 10 השנים האחרונות.

יורם נוה מנכ"ל כלל ביטוח, צילום: יריב כץ יורם נוה מנכ"ל כלל ביטוח | צילום: יריב כץ יורם נוה מנכ"ל כלל ביטוח, צילום: יריב כץ

"סיבה שנייה לירידה בחסכון היא העלייה בתוחלת החיים: תוחלת החחים הממוצעת של גברים בשנת 1977 עמדה על כ-71 שנים, והיום היא עומדת על כ-80; עבור נשים היא עמדה ב-1977 על כ-74 והיום היא על כ-84.

"סיבה שלישית היא ביטול מקדמי הקצבה המובטחים: החסכון לאורך תקופה של 40 שנות עבודה מספיק בקושי לקצבה של 25 שנות פרישה. סיבה רביעית ואחרונה היא אי רציפות בעבודה ותקופות של אבטלה".

נוה מזכיר שני פתרונות במוצרי חסכון לטווח הארוך שנתנה המדינה: קופת גמל להשקעה ותיקון 190, תוכניות חיסכון פרטיות המאפשרות קבלת קצבה מעל גיל 60 עם פטור מלא ממס.

הוא מדגיש כי ניהול נכון של תוכנית הפנסיה צפוי להעביר בעתיד חלק ניכר משוק קרנות הנאמנות וניהול התיקים לחיסכון באחת מהתוכניות החדשות שהזכיר.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות