אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת התחזיות

שרגא ברוש: "הרגולציה רק גדלה, צריך לחתוך אותה"

כך אמר נשיא התאחדות התעשיינים בוועידת תחזיות 2020 של כלכליסט, בנק הפועלים ופסגות; לדבריו, "אם לא נפחית הרגולציה נמשיך לדשדש במקומות ה-60 וה-70 בעולם"; עוד אמר: "יוקר המחיה - השרים לא רוצים לזכור שהגורם המרכזי לכך זה הממשלה בעצמה"

31.12.2019, 13:43 | אביאור אבו

נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש השתתף בוועידת תחזיות 2020 של כלכליסט, בנק הפועלים ופסגות שנערכה היום (ג'). לדבריו, "העולם העסקי צריך להתאים עצמו לרגולציה. השוק בעולם משתנה ואנחנו חייבים להשתנות ואם לא נפחית הרגולציה נמשיך לדשדש במקומות ה-60 וה-70 בעולם".

ברוש פתח את דבריו ואמר: "שנה שעברה ניסיתי לתאר את מצב התעשייה ואמרתי במילה אחת טוב ובשתיים לא טוב, והסברתי שטוב כי שיעור האבטלה נמוך ושיעור המחייה גבוה והגירעון חשבנו שהוא לא חמור כל כך, והסברתי שלא טוב כי האבטלה תרים ראש והגירעון לדעתי עוד יגיע ל-50 מיליארד והצמיחה לנפש נמוכה מהמדינות המפותחות".

ברוש המשיך ואמר: "אסכם את העשור האחרון שהיה בו דבר בולט והוא פערים בין דיבורים למעשים. אם נצביע על הפחתה ברגולציה, היא לא רק שלא פחתה אלא רק גדלה ונוצרים תקנות ונהלים ואז בעצם העולם העסקי צריך להתאים עצמו לרגולציה. אם מדברים על חדשנות אז צריך לזכור שזה בקרב אוכלוסייה קטנה בעולם העסקי והם נהנים מזה אבל בסך הכול העולם העסקי רחוק משם. גם לגבי הכספים שהמדינה משקיעה בחדשנות, אם לפני עשור הושקע שליש אחוז תוצר, אז היום פי שלוש פחות. כמו גם יוקר המחיה, השרים לא רוצים לזכור שהגורם המרכזי זה הממשלה בעצמה. היא מעלה מיסים למרות שטוענת שלא, היא אמנם לא מעלה מס חברות אבל רוצה להטיל מס גודש. אז האמת היא שגובים יותר מיסים שמתגלגלים לצרכן ויוקר המחיה עולה.

שרגא ברוש נשיא התאחדות התעשיינים, צילום: יריב כץ שרגא ברוש נשיא התאחדות התעשיינים | צילום: יריב כץ שרגא ברוש נשיא התאחדות התעשיינים, צילום: יריב כץ

"השוק בעולם משתנה ואנחנו חייבים להשתנות" אמר ברוש, "ואם לא נבין שאנו בתחרות מול העולם ואם לא נשקיע בחיתוך הרגולציה, כמו שאמר פעם אחד המנכ"לים הממשלתיים ב-25% עם מצ'טה, כי להוציא אישור בנייה לוקח שנים, נמשיך לדשדש במקומות ה-60 וה-70 בעולם".

"כמו כן, חינוך הוא המפתח להשתלב בעולם התעסוקה העתידי ובתוכו החינוך הטכנולוגי ואם לא נעשה מהפכה אז מדינות העולם ישיגו אותנו. זה מנוע צמיחה בלתי רגיל ואנו משנה לשנה לא מזיזים הספינה הענקית הזו, השנייה בגודלה מתקציב המדינה, לכיוונים שיספקו כוח אדם טכנולוגי שיפתח את התעשייה, ישפר את הפריון ויוביל רמת חיים טובה יותר".

בסיום דבריו אמר ברוש: "אני מקווה שהממשלה הבאה תוביל, תציין כיוונים, תחתור אליהם ותשיג הישגים שמגיעים למדינת ישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות