אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת התחזיות

ליברמן: "להגיד שנתניהו הוא ימין זה עלבון"

יו"ר ישראל ביתנו בוועידת תחזיות 2020 של כלכליסט: "אני מקווה שראש ממשלתנו לא יגיש בקשת חסינות ואם הוא יגיש אנחנו נתייחס לנושא באותו רגע. אנחנו היינו לשון המאזניים ואני מקווה שהפעם נהיה הכוח המכריע"

31.12.2019, 16:00 | תומר הדר

"בג"ץ לא צריך לנסות להתערב בהרכבת ממשלה כי יש חוק, החוק התקבל בשנת 2011 ואני הצבעתי נגדו למרות שכל מפלגות השמאל וגם הערבים הצביעו בעד החוק, אי אפשר להתייחס לחוק רק כשנוח לך איתו. אני מאמין בכיבוד החוק". כך אמר אביגדור ליברמן, יושב ראש ישראל ביתנו בוועידת תחזיות 2020 של כלכליסט.

בהתייחסו לחסינות ראש הממשלה אמר, "אני מקווה שראש ממשלתנו לא יגיש בקשת חסינות ואם הוא יגיש אנחנו נתייחס לנושא באותו רגע. אנחנו היינו לשון המאזניים ואני מקווה שהפעם נהיה הכוח המכריע, כחול לבן והליכוד אשמות בזה שהלכנו לבחירות. לא היתה שום סיבה שלא יקימו ממשלת אחדות והצעתי שמונה מנדטים ללא תמורה, אבל הם מתעסקים באגו, בענייני רוטציה, הם מתרצי תירוצים".

קראו עוד בכלכליסט

עוד הדגיש ליברמן, "כל ראשי המפלגות היו ערבים לכך שכחול לבן תקבל במועד את שרביט ניהול המדינה אבל כחול לבן ברחה, אני הייתי קורא להם מפלגת השבשבת ולא מפלגת כחול לבן. רק לאחרונה הם יצאו בשילוט שהם חילוניים – עכשיו ליצמן ודרעי הם אחים שלהם, לכן לי יש ספקות לגבי יכולתי לסמוך על כחול לבן".

לגבי אחריות ישראל ביתנו לזה שלא קמה ממשלה ציין ליברמן: "מנענו פעמיים ממשלת הלכה ומנענו ממשלת מיעוט עם גיס חמישי. שלושה רמט"כלים ניסו להקים ממשלת מיעוט עם תומכי ג'יהאד איסלאמי שקראו לחיילי צה"ל פושעי מלחמה. אנחנו לא נקים איתם שום ממשלה, לא ישירה ולא עקיפה".

אביגדור ליברמן יו"ר ישראל ביתנו, צילום: יריב כץ אביגדור ליברמן יו"ר ישראל ביתנו | צילום: יריב כץ אביגדור ליברמן יו"ר ישראל ביתנו, צילום: יריב כץ

עוד ציין ליברמן: "איני פוסל ערבים. אני פוסל תומכי טרור. מבחינתי תומכי טרור הם פסולים ורוב אזרחי ישראל הערבים הם נאמנים. הנהגת הרשימה המשותפת לוקחת את ערביי ישראל לעימות מול החברה היהודית במקום לבחור בשיתוף והטמעה. איימן עודה מחרים את הלוויית שמעון פרס אבל עולה לקבר ערפאת, זהו לא שותף".

בכל הקשור בהפקת לקחים לקראת סבב בחירות שלישי ציין ליברמן: "אין לי בעיה עם חרדים, אני לא רוצה להתערב להם אבל שהם לא יתערבו בחיים שלי. נמאס לנו מכפייה דתית. חברי הכנסת הערבים הפכו את החרדים לבני ערובה, מסכנים ועניים, תלויים בקצבאות, עניים ובורים, כדי שיוכלו להורות להם במי לבחור. מהי הבעיה הכי גדולה של כלכלת ישראל? הפיריון הוא הבעיה. הפיריון שלנו מול מדינות מערביות הולך וגדל בגלל היעדר השכלה. הראשון בספטמבר 2019 הוא היום בו 35 אלף ילדים נכנסו למערכת חינוך שמונעת מהם לימודי מתמטיקה , אנגלית ומחשבים".

ועם זאת, ליברמן היה חבר בממשלה שוויתרה על לימודי לבה והגדילה את הקצבאות לאברכים. לדברי ליברמן: "כל המשברים בממשלה שאני הייתי חבר בה היו על הרקע הזה. על חוק גיוס בני הישיבות למשל. הכוח היחיד שנלחם נגד השינויים האלה זה ישראל ביתנו, כל שאר המפלגות וגם הליכוד, הם עובדים אצל חרדים. אנחנו ניסינו להחליף את גפני מראשות ועדת הכספים, ומי ששומר עליו זו כחול לבן, זה אבי ניסנקורן. כל הדילים שהם סוגרים בוועדת הכספים על כספים קואליציוניים של חרדים, זה ניסנקורן. אלה עובדות".

לשאלה האם ליברמן ישוב לימין השיב: "קואליציית נתניהו היא קואליציה חרדית משיחית. גם טרומפלדור נסע בשבת ולא היה פחות יהודי מגפני. דרעי וש"ס נמנעו מהצבעה בהסכמי אוסלו. נתניהו ישב עם ערפאת ונתניהו גם הצביע בעד גירוש יהודים מגוש קטיף. לציין שנתניהו הוא ימין זה עלבון".

בנושא יחסי ישראל רוסיה, עיכובי ישראלים בכניסה לרוסיה ובעיות הקשורות ביחסים דיפלומטיים ציין ליברמן: "מי שראה את התבטאויותיו של פוטין שהתבטא נגד אנטישמיות יודע שמעולם לא היתה שם פריחה כמו שיש היום. יש בתי כנסת, מסעדות כשרות, תאטרון, זו גאווה להיות יהודי ברוסיה. במישור המדיני יש לנו הסתייגויות אבל מעולם לא היה דיאלוג כה פתוח ושוטף כמו שהיה לנו בשנים האחרונות. יש איתם דיאלוג כנה ואמיתי ובזכותו מנענו לא מעט בעיות. יש לא מעט סוגיות שאנו רואים באופן שונה מהם. בכל הקשור בעיכובי ישראלים בכניסה לרוסיה, זה הגיוני: ישראל עיכבה בעשרה חודשים מעל 6,000 אזרחים רוסים והיחס לא היה סימפטי ולכן התגובה הרוסית הגיונית. אבל כעת הנושא מסתדר". עוד ציין ליברמן: "בנושא נעמה יששכר, אני רק אבקש דבר פשוט-מי שרוצה לעזור, שימעט בהצהרות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות