אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת התחזיות

פרץ: "אזרחי ישראל צריכים לדעת - מי שעבד עליכם זה ליברמן, שהוליך את כולם שולל"

יו"ר מפלגת העבודה בוועידת התחזיות 2020 של כלכליסט: "אתה יודע מי צריך חסינות? בתי החולים שצריכים להאבק נגד ההתמוטטות, הקשישים שצריכים להחליט בין פת לחם לבין תרופה, שם ממשלת ישראל צריכה לעסוק בחסינות"

31.12.2019, 17:54 | בילי פרנקל

"אני מודאג מדו"ח העוני, מודאג מכך שכל סדר היום כאן היה צריך להשתנות מקצה לקצה, אני מודאג מכך שבנימין נתניהו, אבן היסוד שלו היא העוני בישראל. 10 שנים שהוא מנהיג את המדינה והמדינה הזו מדרדרת מדחי לדחי, במקום לעסוק בנושאים כלכליים איך הגענו לעוני הזה ולפערים החברתיים". כך אמר היום יו"ר מפלגת העבודה עמיר פרץ, בראיון לאדריאן פילוט בוועידת התחזיות 2020 של כלכליסט.

קראו עוד בכלכליסט

"על מה שומעים? על בנימין נתניהו שמדבר על חסינות. אתה יודע מי צריך חסינות? בתי החולים שצריכים להאבק נגד ההתמוטטות, הקשישים שצריכים להחליט בין פת לחם לבין תרופה, שם ממשלת ישראל צריכה לעסוק בחסינות", אמר פרץ. "הקהילה הכלכלית בישראל מבינה שהיסוד המשמעותי ביותר להמשך הצמיחה זה חברה חזקה, שתפתח את הדור הבא.

"אני מאוד מודאג,, שמעתי את ההצהרות נגד ההסתדרות, הוועדים, מה קורה עם התעשייה הישראלית? הרי הייבוא אוכל כל חברה טובה, התעשיינים והחקלאים נאבקים לשמור על מקומות העבודה של הישראלים. אני דורש לשנות את כל סדר היום. לא רוצה לשמוע פוליטיקה, צריך לשאול כל פוליטיקאי שהגיע לפה מה הוא עושה עם העוני? עם הזוגות הצעירים? עם יוקר המחיה".

עמיר פרץ יו"ר העבודה, צילום: יריב כץ עמיר פרץ יו"ר העבודה | צילום: יריב כץ עמיר פרץ יו"ר העבודה, צילום: יריב כץ

סיפרו שבנימין נתניהו הציע לך להיות שר האוצר, למה לא לקחת

"הציע לי יותר מזה. בסוף אחד הדברים המרכזיים בדמוקרטיה, שכאשר מופיעים לפני קהל בבחירות - הקהל צריך להאמין שהאיש שעומד בפניהם מתכוון למה שהוא אומר. אז אני פעם אחר פעם מוכיח שהתחייבות בחירות נשארת. ההתחייבות שלי שלא אהיה שותף בממשלת נתניהו גם בגלל האג'נדה. אני לא רוצה רק להחליף את האיש מבלפור אלא גם את המדיניות שלו, שננהיג מדיניות חדשה בישראל.

"דבר אחרון מדוע לא הייתי הולך בשום פנים ואופן עם נתניהו - השאלה הפלילית חשובה, אבל החשוב הוא איפה הימים שבהם מנהיג נדרש לתת דוגמה אישית, איפה הימים שבן גוריון אמר הטובים לנגב והלך בעצמו לנגב? בנימין נתניהו לא יכול לשמש דוגמה לילדים שלי, לנכדים שלי, ולכן לא היה שום סיכוי שאתמוך בו".

יש סיכוי שנגיע לאותו פלונטר בסיבוב שלישי

"לא הכל מספרים וסקרים, יש גם ערכים, אחרת בשביל מה צריך מפלגות? אבל במבחן הפוליטי, אזרחי ישראל צריכים לדעת - מי שעבד עליכם זה אבגידור ליברמן, שהוליך את כולם שולל. אנשי המרכז-שמאל היו בטוחים שמצאנו מישהו מהימין שיציל אותנו ופתאום מסתבר שהוא משענת קנה רצוץ, מוביל אותנו פעמיים לבחירות. מדברים על ה-6 מדנטים שלנו, ליברמן מביא 8. קצת צניעות, אל תדבר כאילו אתה בעל הבית של המדינה, דבר במידות הפוליטיות שלך.

"המרכז-שמאל צריך לדעת - אין ארוחות חינם. כל הבכי הזה לא מחליף עבודה בשטח. כשהסתיימו הבחירות באפריל היה לנתניהו 60 מדנטים בימין בלי ליברמן, וכשהסתיימו בספטמבר יש לו 55 מנדטים בלי ליברמן. העברנו 5 מנדטים מצד לצד, נותר לנו לעשות עוד קצת מאמץ כדי להעביר 4 מנדטים כדי להגיע לבלוק של 61 בלי ליברמן. עם ליברמן לא נגיע לשום דבר, מי ששונא ערבים, חרדים, שמאלנים - אם אתה חשוב שבמדיניות של שנאה אפשר להקים פה ממשלה אתה טועה. מי שמיישם פה רק מדיניות של הסתה ושנאה לא יגיע לשום מקום".

ראיתי את התוכנית הכלכלית שלך, מאיפה תביא את הכסף?

"אתה מסכים איתי שאנחנו בשעת חירום חברתית? הייתי שר ביטחון, היתה לבנון השניה נקלענו למצב שנחשפו בפנינו כל המחדלים והחוסרים. באתי לממשלה אמרתי אני רוצה 30 מיליארד זה לקח 5 דקות, כי אמרו שעת חירום ביטחונית אין בעיה. מקבלים הכל. מאיפה האוצר הביא את הכסף?

"עכשיו זה שעת חירום חברתית אם החברה הישראלית תתפרק יהיה לנו בעיה לדבר על ביטחון או הדור הבא. יש מנופים כלכלים שמאומצים בגלל מדיניות כולם מתנקזים עכשיו לפוליטיקה קטנה, אף אחד לא מדבר על שלום, שלום אצלי הוא לא רק מנוף ביטחוני-מדיני, הוא גם מנוף חברתי. יש פה תעשיינים וחקלאים קטנים, כל פעם שהיה הליך שלום, מספיק שהחלו שיחות - השקעות מכל העולם זרמו בלי הרף".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות