אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראלקו מוותרת על ההשקעה בטוגדר פארמה צילום: ענר גרין

ראלקו מוותרת על ההשקעה בטוגדר פארמה

תוקף מזכר העקרונות פקע והצדדים לא הגיעו להבנות כדי לממש את ההסכם. אתמול דיווחה טוגדר כי היא בוחנת הנפקת אג"ח

01.01.2020, 11:09 | צלי גרינברג
חברת הקנאביס הרפואי טוגדר פארמה, דיווחה הבוקר (ד') כי מזכר ההבנות שלה עם יבואנית מוצרי החשמל הציבורית ראלקו להשקעת 20 מיליון שקל פקע, וכי הצדדים לא הגיעו להסכמות לטובת מימוש ההסכם.  

קראו עוד בכלכליסט

טוגדר נותרה עם חוב של 5 מיליון שקל לראלקו, שניתנו לה כהלוואה במעמד החתימה על מזכר ההבנות, והחברה מציינת כי היא תפרע אותה במועדה. אתמול (ג') דיווחה טוגדר כי החברה בוחנת הנפקת אג"ח להמרה.

ניסים ברכה, מנכ"ל טוגדר, אמר לכלכליסט, כי "אנו חושבים שאנחנו יכולים לייצר עיסקה יותר טובה למשקיעים שלנו ממה שסגרנו עם ראלקו. ואני חושב שנושא האג"ח להמרה יביאו מקורות מימון יותר טובים לנו. גם בחרנו להימנע ממעורבות נוספת בהנהלה ובהחלטות, ומתשלום נוסף לאותם מעורבים, כפי שראלקו ביקשו, שהיה מוסיף לעלויות הניהול".

גורם בשוק ההון אמר לכלכליסט, כי "יכול להיות שנושא המעורבות בניהול היה הדבר המרכזי, אבל זה היה ידוע כבר בדיווח הראשוני על ההשקעה. ראלקו בחנה העיסקה עם טוגדר, ולבסוף צריך להבין שהיא חברה שמרנית. לכן החליטו בסוף כי תחום הקנאביס הוא לא בשבילם לעת זו".

החברות חתמו על מזכר עקרונות בתחילת חודש ספטמבר 2019 לפיו ראלקו תשקיע 20 מיליון שקל בתמורה ל-11.5% ממניות טוגדר וכן תעניק לטוגדר הלוואה של 5.5 מיליון שקל, בריבית שנתית של 5%, ואשר קרן ההלוואה תחשב כחלק מסכום ההשקעה של ראלקו בחברה. כל אחד מבעלי השליטה בטוגדר ישעבד לטובת ראלקו 1.66% מהמניות שבבעלותו להבטחת סילוק ההלוואה. בנוסף, ניסים ברכה וגיא עטיה חתמו על כתב ערבות אישית על סך 2 מיליון שקל לטובת ההלוואה.

במסגרת ההסכם טוגדר הייתה אמורה להעניק לראלקו אופציות במחיר של 30 אגורות למניה, הניתנות למימוש במשך חמש שנים ממועד השלמת העסקה: אם שווי השוק של טוגדר היה מגיע לעל 250 מיליון שקל, הייתה ראלקו זכאית ל-400 אלף אופציות ואם הייתה מגיעה לשווי של מעל 350 מיליון שקל, ראלקו הייתה זכאית ל-500 אלף אופציות נוספות.  טוגדר הייתה צריכה את כספי ההשקעה לסיום בניית בית האריזה שלה בישראל, וסיום הפיתוח של מתקני הגידול והמפעל שלה באוגנדה.

יוחנן דנינו יו״ר טוגדר פארמה, צילום: ענר גרין יוחנן דנינו יו״ר טוגדר פארמה | צילום: ענר גרין יוחנן דנינו יו״ר טוגדר פארמה, צילום: ענר גרין

 

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות