אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענבל אור מתעקשת לייצג את עצמה במשפט הפלילי נגדה צילום: מוטי קמחי

בלעדי לכלכליסט

ענבל אור מתעקשת לייצג את עצמה במשפט הפלילי נגדה

למרות שבמידה ותורשע היא צפויה לספוג עונש מאסר, הודיעה אור לבית המשפט כי אין חובה שעורך דין ייצג אותה - וכי היא בוחרת לייצג את עצמה

01.01.2020, 11:51 | ליטל דוברוביצקי

למרות שהיא צפויה למאסר במידה ותורשע במשפט הפלילי המתנהל נגדה, ענבל אור מתעקשת לייצג את עצמה ולא להיות מיוצגת על ידי סנגור. אור הגישה אתמול (ג') בעצמה בקשה לבית משפט השלום בתל אביב, בה ציינה כי לאחר שבחודש נובמבר אפשר לה בית משפט להחליט האם היא מבקשת להיות מיוצגת - ואם כן על ידי מי, החליטה לייצג את עצמה.

אור טוענת כי אין כל חובה על פי דין לחייב אותה להיות מיוצגת על ידי סנגור פלילי. יודגש, כי המשפט רק החל ואין עדיין הכרעה שיפוטית בתיק.

קראו עוד בכלכליסט

ענבל אור, צילום: מוטי קמחי ענבל אור | צילום: מוטי קמחי ענבל אור, צילום: מוטי קמחי

ענבל אור נחשבה במשך שנים למלכת קבוצות הרכישה בישראל, והחזיקה בחברת אור סיטי נדל"ן. היא הצטיירה כסיפור של הצלחה מסחררת ובמקביל הפכה לסלבריטאית והירבתה להופיע בתקשורת. בשנת 2016 הקבוצה שלה נקלעה להליכי חדלות פירעון ולבסוף פורקה. גם ענבל אור נכנסה להליך פשיטת רגל, ולנכסיה מונה נאמן. במקביל למישור האזרחי, שם התנהלו ומתנהלים הליכי חדלות פירעון מול נשיא בית משפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין, נחקרה החל משנת 2016 ולאחר קריסת הקבוצה, על ידי משטרת ישראל ורשות המיסים.

בספטמבר 2019 הגישה נגדה פרקליטות מיסוי וכלכלה כתב אישום, הכולל 15 אישומים בגין ביצוע עבירות על חוק המע"מ, פקודת מס הכנסה, עבירות מרמה בנסיבות מחמירות כלפי לקוחות וכלפי מנהל סניף בנק, וכן עבירות על חוק הגנת הצרכן.

על פי כתב האישום, בין השנים 2016-2008 פעלה ענבל אור בשוק הנדל"ן והמגורים בישראל באמצעות קבוצת חברות בשליטתה ובניהולה; אור לא הוציאה חשבוניות ולא דיווחה למנהל מע"מ על חלק מהעסקאות שביצעה ב-8 פרויקטים למגורים בהם ארגנה קבוצות רכישה באמצעות חברות בשליטתה. לאחרונה הגיבה אור לכתב האישום שהוגש נגדה בעמוד הפייסבוק שלה וטענה כי "המאבק שלי נמשך שלוש שנים וחצי. נעשה לי עינוי דין. כשקיבלתי את כתב האישום חגגתי. הלכתי לבריכה. הפרקליטות מודעת כי נעשתה כלפי הונאה. אני מאמינה שבמסגרת הדיונים בבית משפט האמת סוף כל סוף תצא לאור ויהיה סוף לעינוי הדין הזה שנמשך יום יום. אני פניתי בשנים האחרונות לכול מערכת החוק. גיליתי שאין מערכת. הכול מושחת. יש פה מאפיה. נעשה לי עוקץ. אני הקורבן בפרשה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות