אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארבע ענקיות הטכנולוגיה שוות יחדיו כ-4 טריליון דולר צילום: צילום מסך

ארבע ענקיות הטכנולוגיה שוות יחדיו כ-4 טריליון דולר

מניות אפל, מיקרוסופט, גוגל ואמזון הראו יכולות מרשימות. יצרנית האייפון זינקה בכ-86% מתחילת השנה ולצידה מניית מיקרוסופט שעלתה בכ-55%. עם זאת המנייה עם הביצועים המרשימים ביותר חוץ מאפל היא זו של פייסבוק שעלתה ב-57%

01.01.2020, 13:21 | שירות כלכליסט

השווי של ארבע החברות הגדולות: מיקרוסופט, אפל, אמזון וגוגל הגיע לכ-4 טריליון דולר. מיקרוסופט ואפל מחזיקות כל אחת את המקומות הראשונים ברשימה. אפל שווה כ-1.3 טריליון דולר, מיקרוסופט כ-1.2 טריליון, גוגל כ-923 מיליארד דולר ואמזון סוגרת את הרשימה עם שווי שוק של כ-916 מיליארד דולר. גם פייסבוק הצליחה יפה ושווייה עומד כיום "רק" על כ-585 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

2019 היתה שנה של שיאים חדשים עבור הנאסד''ק. העליות החזקות של מניות חברות הטכנולוגיה, ביניהן 5 הגדולות ביותר (אפל, מיקרוסופט, גוגל, אמזון ופייסבוק) הביאו למצב יוצא דופן שהשווי המשולב של החברות האלה - בשילוב עם חברות נוספות כגון IBM, אורקל, אדובי, סיילספורס ועוד, הגיע לכ-4.93 טריליון דולר.

מימין מנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נאדלה ,מנכ"ל גוגל סונדאר פיצ'אי ומנכ"ל אמזון ג'ף בזוס
מימין מנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נאדלה ,מנכ"ל גוגל סונדאר פיצ'אי ומנכ"ל אמזון ג'ף בזוס צילומים: בלומברג, איי פי

כאמור, מה שהניע את הגידול בשוויין היו העליות החזקות במחירי המניות. כך, מניית מיקרוסופט עלתה השנה ב-55%, מניית אפל עלתה ב-86%, פייסבוק עלתה ב-57%, אמזון עלתה ב-23% ואלפבית עלתה ב-29%. אבל גם החברות הקטנות יותר הציגו ביצועים מרשימים: סיילספורס עלתה ב-19%, אדובי עלתה ב-46% – מה שהיה הישג יוצא דופן, אינטל עלתה ב-28%, ואפילו אורקל עלתה ב-17% וזאת למרות הביצועים הפושרים שלה בשנה האחרונה.

המירוץ לצמרת של תעשיית הטכנולוגיה היה כה מרשים עד שהוול סטריט ג'ורנל ציין הבוקר (ד') שהמניות המונעות ע"י חברות הטכנולוגיה האמריקאיות, "נמצאות בעמדה להגיע לביצועים השנתיים הטובים ביותר שלהן מזה שש שנים."

בעוד מניות הטכנולוגיה המסורתיות הראו ביצועים טובים, כמה שמות מוכרים מאוד, בעיקר מתחום כלכלת החלטורה לא לקחו חלק בחגיגה. אובר לא רק שצללה אל מתחת לשווי ההנפקה שלה, אלא גם אל מתחת להערכות השווי הפרטית הסופית שלה. גם ליפט ירדה אל מתחת לשווי ההנפקה שלה. הרשת החברתית מבוססת תמונות פינטרסט, יצרנית תחליפי הבשר ביונד מיט וזום שהונפקו באמצע שנה הלכו ודעכו ככל שהיא התקדמה, לאור זאת, יכול מאוד להיות שההחלטה של WeWork לחסוך לעצמה את ההנפקה הצילה אותה מהצטרפות למועדון המפוקפק הזה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
אפל ניוז תאפשר לתת לך בלוק דיווחים יומיים מנושא כמו כלכלה בכפתור אחד בלבד לנושא בהודאות פופ אפ
במסך הסגירה בכפתור לנושא. גם בזמן אמת אמת וגם אפל ניוז + מנושאים שאתה בוחר לפי העיתון בבלוק אחד לנושא כמו כלכלה, רפואה, בריאות אוכל מעיתונים אתה קורא בניון + ואחרים בזמן אמת באפל ניוז + וכן מאפל ניוז + מכל עיתון אפל יכולה להרוויח מזה טריליון $ בשנה מפרסום למשל מכונת כביסה חדשה או מכונית או הודאה על מניה במעין iAD וכן מאפלקציית המניות על המניות שאתה עוקב אחריהן והודאות חשובות בכלל ממניות חשובות ומהשוק בצורה מוסרית לשלושתם. בלי ביקיני ורכילות ודברים כאלה. אלא לאנשים חכמים בלבד. בפטנט עם רווח של טריליון $ בשנה בהפיכה לענק עיתונות ותתחלק עם הרווח 60% לאפל 40% לעיתונים. בשוק ענק. ברעיון סקסי בכפתור אחד לנושא כמו כלכלה, רפואה ואפשר לפתוח את הכתבה שאתה רוצה. ככה זה צריך להיבנות טים.
מנכ״ל אפל  |  07.01.20