אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגדל: רן עוז הזיז את איש הסוד של אליהו מתפקידו כחבר הנהלה - אליהו נאלץ לתמוך צילומים: טל שחר, תומי הרפז

מגדל: רן עוז הזיז את איש הסוד של אליהו מתפקידו כחבר הנהלה - אליהו נאלץ לתמוך

מנכ"ל מגדל הטרי הזיז את אברהם שמאי, המקורב לשלמה אליהו יו"ר מגדל אחזקות - זאת לאחר שהכריז השבוע על צמצום חברי ההנהלה מ-17 ל-13; עוז לא פיטר אותם ולא פגע בשכרם, אך בכל הקשור למעמדם אין ספק שמדובר בפגיעה

01.01.2020, 17:57 | רחלי בינדמן

בתחילת השבוע הכריז רן עוז, מנכ"ל מגדל הטרי, על צמצום מספר חברי ההנהלה מ-17 ל-13 תוך שהוא מכפיף 4 מהמנהלים שקודם דיווחו לו ישירות למנהלי חטיבות. עוז לא פיטר חלילה מי מהם ולא פגע בשכרם אך בכל הקשור למעמד וכבוד אין ספק שמדובר בפגיעה.

קראו עוד בכלכליסט

אחד האנשים הללו הוא אברהם (אבי) שמאי, שכיהן עד כה כחבר הנהלה ומנהל תחום תביעות הביטוח הכללי. שמאי כבר לא יהיה חבר הנהלה ולא יגיע לישיבות ההנהלה השבועיות אלא ידווח למנהל חטיבת הביטוח הכללי, תפקיד שעוז טרם אייש.

מימין: שלמה אליהו בעל חברת הביטוח אליהו רן עוז, צילומים: טל שחר, תומי הרפז מימין: שלמה אליהו בעל חברת הביטוח אליהו רן עוז | צילומים: טל שחר, תומי הרפז מימין: שלמה אליהו בעל חברת הביטוח אליהו רן עוז, צילומים: טל שחר, תומי הרפז

שמאי מונה לתפקיד לפני שלוש וחצי שנים. קודם לכן ועד ינואר 2015 שימש שמאי כראש אגף תביעות באליהו חברה לביטוח. שמאי הוא גם מקורבו של שלמה אליהו שמכהן כיו"ר חברת מגדל אחזקות, המחזיקה ב-100% ממגדל ביטוח ודירקטור במגדל ביטוח.

עובדים בחברה מגדירים את שמאי כ"זרוע הארוכה" של אליהו במגדל ויש כאלו שאפילו מגדירים אותו "כבנו החורג", כשאליהו אף היה נוהג לפקוד את משרדו של שמאי כל יום שלישי כדי להתעדכן בנעשה בחברה.

לא בכדי, במהלך ישיבת הדירקטוריון הביע אליהו את מורת רוחו מההחלטה של עוז אך לבסוף כיוון שרוב הדירקטוריון העניק רוח גבית לעוז, גם אליהו הרים יד תומכת וההצבעה על צמצום מטה ההנהלה אושר פה אחד.

בכך נראה כי אליהו, לפחות בשלב זה מבין את כללי המשחק ולא יכול עוד להשפיע על קבלת ההחלטות הניהוליות בחברה בשליטתו. ברקע, חילופי הגברי הרבים במגדל מאז רכש בה אליהו את השליטה ב-2012, שהגיעו לשיאם אם התפטרות היו"ר עודד שריג לפני שנה לאחר קדנציה קצרה של פחות משנה ואחריו של הפרידה מהמנכ"ל דורון ספיר, גם כן לאחר שנת עבודה אחת בלבד.

אליהו אף נאלץ בתחילת השנה להגיע למשרדיו של הממונה על שוק ההון משה ברקת לאחר שדירקטוריון מגדל החזקות בראשו הוא עומד מינה ועדה מצומצמת של הדירקטוריון להידוק הפיקוח על הנהלת מגדל בראשות סיפר ובכך עקף לכאורה את דירקטוריון מגדל ביטוח בראשו עמד שריג. ברקת זימן את אליהו ואת יתר חברי הדירקטוריון לשיחה בנושא שבעקבותיה הכריז אליהו כי הוא מבטל את הוועדה. בהמשך, היה ברקת מעורב בהליך בחירת היו"ר ולבסוף מונה לתפקיד ניר גילעד וסמוך לאחר מכן קיבל על עצמו עוז את תפקיד המנכ"ל.

עוז מצידו התנה את המינוי בעצמאות ניהולית מלאה והגדרת תפקידים ברורה בינו לבין גילעד. גם אם אליהו לא שבע רצון מחלק מההחלטות של עוז הוא לא יכול להתערב מעבר להבעת עמדתו בדירקטוריון, שכל מהלך אחר עלול לפגוע במרקם הממשל התאגידי העדין בחברה ולעורר את הרגולטור.

עם זאת, אליהו לא ידוע כמי שמצליח להסתכל על האירועים מהצד לאורך זמן ויהיה מעניין לראות עד כמה הצמד גילעד-עוז יצליחו להנהיג את מגדל לאורך זמן תחת שליטתו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות