אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"קרלוס גוהן נפגש עם נשיא לבנון" צילום: שאטרסטוק

"קרלוס גוהן נפגש עם נשיא לבנון"

לפי דיווחים בלבנון, יו"ר ניסאן לשעבר שנמלט מיפן נפגש בביירות עם מישל עאון, והודה לו הודעות התמיכה שהעביר לו ולאשתו כאשר היה במעצר

01.01.2020, 21:15 | שירות כלכליסט

פרטים נוספים יוצאים על פרשת ההימלטות של יו"ר ניסאן לשעבר קרלוס גוהן: לפי דיווחים בלבנון, גוהן נפגש לאחר שהגיע לביירות עם נשיא לבנון מישל עאון, שבירך אותו בחום.

קראו עוד בכלכליסט

גוהן הגיע לבירות ביום שני לפנות בוקר, לאחר מסע הימלטות ארוך מביתו השמור בטוקיו, שכלל שתי טיסות פרטיות, הראשונה לאיסטנבול והשנייה ממנה לביירות. הפגישה שלו עם הנשיא הלבנוני התרחשה כנראה עוד ביום שני.

לפי הדיווחים, שהתבססו על מקורבים לגוהן, הוא הודה בפגישה לנשיא על הודעות התמיכה שהעביר לו ולאשתו כאשר היה במעצר ביפן. בה בעת, יועץ התקשורת של הנשיא עצמו הכחיש את דבר הפגישה בין השניים. המקורבים טוענים עוד ששגריר לבנון ביפן ביקר אותו על בסיס יומי כאשר שהה במעצר, לפני ששוחרר בערבות.

בין לבנון ליפן אין הסכמי הסגרה, והיו"ר הנמלט זקוק לתמיכת הממשל במקרה שבקשה כזו אכן תוגש. גורמים משפטיים בלבנון מסרו שאין מקום לנקיטת הליך כלשהו נגד גוהן, שכן הוא נכנס למדינה באופן חוקי באמצעות דרכון צרפתי.

קרלוס גוהן, צילום: רויטרס קרלוס גוהן | צילום: רויטרס קרלוס גוהן, צילום: רויטרס

למרות האמור, לדברי עורך דינו של גוהן ביפן, הוא עדיין מחזיק בשלושת הדרכונים התקפים שהיו בידי גוהן טרם נעצר - הצרפתי, הברזילאי והלבנוני.

שרי החוץ של צרפת ולבנון מסרו שאין להם ידיעות על נסיבות ההימלטות של גוהן והמסע שעבר מטוקיו לביירות.

רעייתו של גוהן, קרול, הכחישה את הפרסומים שלפיהם קרלוס הוברח מביתו למטוס שהמתין לו בתוך קופסת נגינה. היא סירבה לספק פרטים על דרך הבריחה. המקורות האמורים כן ציינו בשיחה עם רויטרס שפרטי ההימלטות תוכננו על ידי חברת אבטחה פרטית במשך שלושה חודשים. לדבריהם, רק מעטים היו חשופים לתוכנית, ואפילו טייסי שתי הטיסות שבהן הועבר לא היו מודעים לכך שהוא "על הסיפון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות