אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסטרימינג השתלט לגמרי על שוק המוזיקה בעשור האחרון צילום: cult of mac

הסטרימינג השתלט לגמרי על שוק המוזיקה בעשור האחרון

אפליקציות הסטרימינג השתלטו על כ-80% משוק המוזיקה האמריקאי. אלבומים פיזיים כגון דיסקים ותקליטי ויניל מהווים כ-9% בלבד מכלל המכירות וכך גם המכירה של אלבומים דיגיטליים דרך פלטפורמות כגון אייטיונז מיוזיק סטור

02.01.2020, 14:31 | שירות כלכליסט
איגוד תעשיית המוזיקה האמריקאי (RIAA) חשף את נתוני שוק המוזיקה אמש (ד') ואלה ממחישים את השינוי העצום שעבר על התחום. על פי האיגוד, סטרימינג מהווה 80% מכלל שוק המוזיקה האמריקאי, וזאת לעומת 7% ב-2010. הסטרימינג שינה לחלוטין את פני תעשיית המוזיקה במהלך העשור האחרון, עם חברות כמו ספוטיפיי ואפל מיוזיק שהוכיחו שהן פופולריות מאוד בקרב חובבי מוזיקה. המינויים לשירותי סטרימינג עלו מ-1.5 מיליון לכ-61 מיליון בין השנים 2010 והמחצית הראשונה של 2019, כך על פי ה-RIAA.

קראו עוד בכלכליסט

ספוטיפי הגיע לארה"ב ב-2011 ואפל מיוזיק הושק ב-2014. ישנן אפשרויות סטרימינג רבות נוספות חוץ מהם, כולל טיידל, פנדורה, יוטיוב מיוזיק ואמזון פריים מיוזיק, בין היתר. סביב 81% מהאמריקאים מחזיקים כיום בסמארטפון, לעומת 35% ב-2010. כיוון שקל הרבה יותר להשתמש בשירות סטרימינג מאשר לקנות אלבומים דיגיטליים או להעביר קבצי MP3 לטלפון, אימוץ הסמרטפונים שיחק תפקיד מרכזי במעבר לשירותי סטרימינג.

רוב שוק הסטרימינג מתחלק בין ספוטיפיי לאפל מיוזיק, צילום: cult of mac רוב שוק הסטרימינג מתחלק בין ספוטיפיי לאפל מיוזיק | צילום: cult of mac רוב שוק הסטרימינג מתחלק בין ספוטיפיי לאפל מיוזיק, צילום: cult of mac

ב-2010, המכירות של המדיות הפיזיות היוו כ-52% מכלל שוק המוזיקה האמריקאי, והמכירות הדיגיטליות היוו 38% ממנו. שניהם ירדו כיום ל-9%. נתח השוק של synch (הרשאת נגינת מוזיקה במדיה אחרת) לא השתנה בתשע השנים האחרונות ונשאר על שלושה אחוז. אך בעוד אנשים אינם קונים עוד דיסקים, תקליטי הוויניל זוכים לעדנה מחודשת. מכירות התקליטים עלו ממעט יותר מ-50 מיליון דולר ב-2009 לכמעט 450 מיליון דולר ב-2018.

בינתיים, טיילור סוויפט, אדל ודרייק כבשו שמונה מתוך עשרת האלבומים הנמכרים ביותר של העשור. לא ברור איך נתוני המכירה שלהם מתחלקים בין סטרימינג למכירת אלבומים פיזיים/דיגיטליים, אך בהינתן העובדה שלכמה משיריהם האחרונים מאות מיליוני השמעות בשירותים שונים, כנראה שהסטרימינג בהחלט שיחק תפקיד מרכזי בכך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות