אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטרקיור קיבלה בלעדיות ל-7.5 שנים למכירת מוצרי קנאביס של טילריי בישראל צילום: עמית שעל

אינטרקיור קיבלה בלעדיות ל-7.5 שנים למכירת מוצרי קנאביס של טילריי בישראל

קנדוק שבבעלות אינטרקיור חתמה על הסכם עם החברה הבת של טילריי בפורטוגל, שבמסגרתו תייבא עד 2.5 טון תפרחות קנאביס ותייצא עד 5 טון - אם יאושר ייצוא קנאביס מישראל; אהוד ברק, יו"ר אינטרקיור וקנדוק: "ההסכם מהווה אבן דרך מרכזית באסטרטגיית הצמיחה של קנדוק וממצב אותה בחזית התעשייה"

02.01.2020, 15:09 | צלי גרינברג

אינטרקיור הודיעה היום (ה') שחברת הקנאביס הרפואי קנדוק שבבעלותה (100%) חתמה על הסכם אסטרטגי עם החברה הבת הפורטוגלית של חברת הקנאביס טילריי (Tilray).

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת ההסכם ניתנה לקנדוק אופציה לייבא עד 2.5 טון של תפרחות קנאביס מטילריי למשך שנה מיום כניסת ההסכם לתוקף. החברה דיווחה ש-250 קילוגרם של תפרחות קנאביס כבר נשלחו לישראל ויימכרו תחת המותג של טילריי, אם יעמדו במבדקי התקינה של היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות (היק"ר).

קנאביס, צילום: שאטרסטוק קנאביס | צילום: שאטרסטוק קנאביס, צילום: שאטרסטוק

קנדוק חתמה מול החברה הפורטוגלית גם על הסכם לייצוא כחמישה טון תפרחות קנאביס שיגודלו על ידי קנדוק, עד תום המחצית הראשונה של 2020. זאת בהנחה שקנדוק תצליח לעמוד בתקינה האירופית הנדרשת (EU-GMP). החברה ציינה כי אם הייצוא לא יוחל עד ל-1 לאפריל 2020, תידחה אפשרות הייצוא ברבעון. כל זאת כשברקע ייצוא הקנאביס הרפואי מישראל עדיין אינו מותר בחוק ומחכה לאישור סופי של הרגולטור.

החברה לא ציינה את מחיר המכירה שבו הסכימה למכור את התוצרת או את מחיר הקנייה שלפיו היא מייבאת.

עוד צויין בהסכם כי לקנדוק ניתנה בלעדיות למכירת מוצרי טילריי בישראל לתקופה של שבע שנים וחצי, במסגרתה לא תוכל חברת הקנאביס הקנדית למכור, במישרין או בעקיפין, את מוצריה בישראל שלא באמצעות קנדוק.  

מובילי מאבק המטופלים ברפורמת הקנאביס הרפואי של משרד הבריאות מביעים סקפטיות בנוגע לתוצרת המבוקשת לייבוא כיום על ידי ספקיות הקנאביס הרפואי הישראליות, וטוענים כי הטיפול שלהם מתבסס על זנים ייעודיים שטופחו וגודלו על ידי המגדלות בישראל. עוד נטען כי מחירי הייבוא יהיו בהכרח גבוהים יותר מהמחירים המקומיים.

אהוד ברק, יו"ר אינטרקיור וקנדוק, מסר במסגרת הודעת החברה כי "שיתוף הפעולה בין קנדוק וטילריי מהווה פריצת דרך עבור קנדוק ועבור השוק הישראלי כולו. ההסכם עצמו הוא אבן דרך מרכזית באסטרטגיית הצמיחה של קנדוק, שממצב אותה בחזית התעשייה".

אהוד ברק, יו"ר אינטרקיור וקנדוק, צילום: עמית שעל אהוד ברק, יו"ר אינטרקיור וקנדוק | צילום: עמית שעל אהוד ברק, יו"ר אינטרקיור וקנדוק, צילום: עמית שעל

ברנדן קנדי, נשיא ומנכ"ל טילריי, מסר במסגרת ההודעה המשותפת כי "יבוא קנאביס רפואי לראשונה לישראל הוא אירוע היסטורי. יחד עם קנדוק ננגיש הקנאביס הרפואי למטופלים בישראל ובעולם."

מניית אינטרקיור ירדה בכ-67% בתשעת החודשים האחרונים, אחרי שבמרץ 2019 הגיעה לשווי שיא שנשק ל-1.3 מיליארד שקל. החברה הצהירה באפריל 2019 שתנפיק את קנדוק בבורסת נאסד"ק והגישה לטובת כך תשקיף חסוי, אך ההנפקה לא הבשילה עד תום 2019. אינטרקיור נסחרת בבורסת תל אביב בשווי שוק של 425 מיליון שקל, טילריי נסחרת בבורסת נאסד"ק בניו יורק בשווי שוק של 1.7 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות