אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר ניסאן הנמלט: "למשפחה שלי לא היה חלק בבריחה ללבנון" צילום: גטי אימג'ס

יו"ר ניסאן הנמלט: "למשפחה שלי לא היה חלק בבריחה ללבנון"

קרלוס גוהן התייחס בהצהרה שמסר באימייל למסע ההימלטות הפנטסטי שלו מיפן ללבנון, שככל הנראה כלל עצירת ביניים באיסטנבול. מוקדם יותר עצרו הרשויות בטורקיה שבעה עובדים, בהם ארבעה טייסים, בחשד שסייעו לגוהן. האינטרפול הוציא היום התראה אדומה ללבנון בעניין גוהן

02.01.2020, 18:38 | שירות כלכליסט
מסע בריחה מדהים להקה גרגוריאנית, כוחות מיוחדים ושני מטוסים פרטיים: כך נמלט גוהן מיפן ללבנון יו"ר ניסאן לשעבר גוהן ששוחרר בערבות של 14 מיליון דולר ובתנאים מגבילים, לקראת משפט ההונאה שאמור היה להיפתח באפריל, נמלט בתחילת השבוע במסע ארוך שתוכנן על ידי אשתו - שניהם בעלי אזרחות לבנונית שירות כלכליסט לכתבה המלאה

"למשפחה שלי לא היה שום חלק בעזיבה שלי את יפן", כך מסר בהצהרה בדואר האלקטרוני יו"ר ניסאן לשעבר קרלוס גוהן, שנמלט השבוע מיפן ללבנון.

לדברי גוהן, "היו ספקולציות במדיה שאשתי קרול וחברים אחרים במשפחתי מילאו תפקיד בעזיבה שלי את יפן. כל הספקולציות הללו הן בלתי מדויקות ושקריות. אני לבדי אירגנתי את עזיבתי. למשפחתי לא היה בכך שום חלק".

קראו עוד בכלכליסט

מוקדם יותר היום נעצרו לחקירה בטורקיה שבעה עובדי תעופה, כולל ארבעה טייסים, בחשד שסייעו לגוהן להימלט מיפן ללבנון, כך אישרו היום בטורקיה. במקביל האינטרפול הוציא ללבנון "התראה אדומה" בעניינו של גוהן.

גוהן בן ה-65 פוטר מניסאן בשנה שעברה, לאחר שהואשם בסדרת מעילות ומעשי מרמה, כולל הסתרה לכאורה של מיליוני דולרים שהרוויח.

הוא היה אמור לעמוד למשפט ביפן באפריל, אך הצליח לברוח במסע הימלטות פנטסטי, למרות שהיה תחת מעקב הדוק.

יו"ר ניסאן לשעבר קרלוס גוהן ואשתו קרול, צילום: גטי אימג יו"ר ניסאן לשעבר קרלוס גוהן ואשתו קרול | צילום: גטי אימג'ס יו"ר ניסאן לשעבר קרלוס גוהן ואשתו קרול, צילום: גטי אימג

גוהן נולד בברזיל, אך מחזיק בדרכון לבנוני ובבית בביירות. עדיין לא ברור איך הצליח לחמוק ממשפט, אך על פי דיווחים בתקשורת הוא עשה את המסע בן 8,000 הק"מ מיפן ללבנון עם עצירת ביניים באיסטנבול.

היום מסר משרד המושל באיסטנבול כי שבעה אנשים נעצרו לתשאול בקשר לחקירה. אלה כוללים, כאמור, ארבעה טייסים מ"חברת תעופה פרטית", מנהל החברה ושני אנשי צוות קרקע, שזוהו רק על ידי ראשי התיבות של שמותיהם. 

 

שר המשפטים הלבנוני, אלברט סרחאן, מסר ל-AP כי ארצו אכן קיבלה מהאינטרפול "התראה אדומה" בנוגע לגוהן, וכי המדינה "תמלא את חובותיה". פקידים לבנונים אמרו קודם לכן שגוהן נכנס ללבנון באופן חוקי.

התראות אדומות מועברות מארץ אחת לאחרת על ידי האינטרפול, שרק מעביר אותן, אך אין לו סמכות לאכוף אותן. "התראה אדומה אינה צו מעצר בין לאומי", כך מציין האינטרפול באתר האינטרנט שלו.

דיווחים, שמועות והשערות סביב האופן שבו הצליח גוהן להימלט מיפן התרבו השבוע. על פי דיווח לא מאומת בלבנון, גוהן הוברח בארגז גדול של כלי נגינה, אחרי שלהקה ניגנה בביתו שבטוקיו.

עורכי הדין שלו אמרו שההאשמות נופחו במסגרת קונספירציה שרקמו פקידים בניסאן והתובעים היפנים, על מנת למנוע מיזוג מלא יותר של ניסאן עם בת בריתה, רנו הצרפתית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות