אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוהן נמלט מיפן לאחר שחברת אבטחה פרטית הפסיקה את המעקב אחריו צילום: אוראל כהן

גוהן נמלט מיפן לאחר שחברת אבטחה פרטית הפסיקה את המעקב אחריו

כך לפי דיווח ברויטרס ביחס ליו"ר ומנכ"ל ניסאן רנו, שהודח בעקבות אישומי שחיתות; החברה שכרה חברת פרטית שעקבה אחריו, אך הפסיקה לעשות זאת בעקבות טענות פרקליטיו להפרת זכויות האזרח שלו

04.01.2020, 12:00 | שירות כלכליסט

יו"ר ומנכ"ל ניסאן רנו שהודח, קרלוס גוהן, עזב את ביתו בטוקיו והצליח להימלט מיפן ללבנון לאחר שחברת אבטחה פרטית שנשכרה ע"י ניסאן הפסיקה לעקוב אחריו, כך אמרו שלושה מקורות המקורבים לנושא לסוכנות הידיעות רויטרס בדיווח המתפרסם היום (שבת).

קראו עוד בכלכליסט

גוהן חשף ביום שלישי שברח ללבנון ממערכת הצדק היפנית, אותה כינה "מושחתת", זאת בעקבות הכוונה להעמידו לדין בשל עבירות מס ושימוש לא חוקי במשאבי החברה שניהל.

קרלוס גוהן, צילום: גטי אימג קרלוס גוהן | צילום: גטי אימג'ס קרלוס גוהן, צילום: גטי אימג

ניסאן שכרה חברת אבטחה פרטית כדי לעקוב אחרי גוהן, ששוחרר בערבות בהמתנה למשפטו, ולראות האם הוא פוגש אנשים הקשורים לתיק, כך על פי שלושת המקורות. אך עורכי דינו הזהירו את חברת האבטחה מהמשך המעקב אחריו בטענה שהדבר מהווה הפרה של זכויות האזרח שלו, וגוהן תכנן להגיש תלונה בנושא. חברת האבטחה אכן הפסיקה את המעקב שלה ב-29 בדצמבר.

אחד מעורכי הדין של גוהן, ג'וניצ'ירו הירונקה, אמר לכתבים בנובמבר שהצוות המשפטי המלווה את הפרשה שוקל צעדים כדי למנוע מעקב אחר גוהן. רשת השידור היפנית NHK, מסרה מפי מקורות בחקירה, שמצלמת מעקב שהוצבה ע"י הרשויות בביתו של גוהן תיעדה אותו עוזב את המקום בצהרי יום ראשון. לא ברור כיצד גוהן, המחזיק באזרחויות צרפתית, ברזילאית ולבנונית, הצליח לתאם את הימלטותו מיפן אך הוא נכנס ללבנון באופן חוקי עם דרכון צרפתי, כך מסר אחד המקורות.

חברה טורקית המפעילה טיסות פרטיות מסרה אתמול שגוהן השתמש בשניים ממטוסיה כדי להימלט מיפן דרך איסטנבול, ושאחד מעובדיה זייף מסמכים כדי ששמו לא יופיע בהם. עובדים נוספים של החברה, בהם טייסים ואנשי צוות קרקע, עוכבו לחקירה בטורקיה.

גוהן אמר שידבר בפומבי על בריחתו ביום רביעי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות