אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפולו פאוור תיייצר ביקנעם פאנלים סולאריים גמישים צילום: שאטרסטוק

אפולו פאוור תיייצר ביקנעם פאנלים סולאריים גמישים

החברה תקים מפעל לפאנלים סולאריים בהשקעה של 4 מיליון שקל. השלמת קו הייצור צפויה ברבעון הרביעי השנה

05.01.2020, 18:16 | ליאור גוטמן

חברת אפולו פאוור הודיעה על הקמת מפעל חדש לייצור פאנלים סולאריים. המפעל יקום ביקנעם בהשקעה של כ-4 מיליון שקל, שם תוכל החברה לטענתה לייצר פאנלים סולאריים גמישים שיתאימו למגוון שימושים, החל בגגות כלי רכב וכלה בתכנון עתידי לכסות בניינים. בחברה מעריכים שקו הייצור שיוקם יוכל לנפק היקף של עד שישה מגה וואט בשנה.

קראו עוד בכלכליסט

מטרת הקו היא לתמוך בהמשך חדירת החברה לשוק הפאנלים הסולאריים הגמישים בדגש על סולאר צף, סולאר לרכבים חשמליים וכן תחומים נוספים שלהם דרוש פתרון ירוק וחדשני של אנרגיה סולארית זמינה בכל מקום. המפעל יהיה אחד הראשונים מסוגו בישראל, עם יכולת תחרות מול מוצרים המיובאים מסין.

פאנל סולארי, צילום: שאטרסטוק פאנל סולארי | צילום: שאטרסטוק פאנל סולארי, צילום: שאטרסטוק

באוגוסט 2019 הודיעה אפולו פאוור על הצלחה בבדיקת היתכנות חשמלית ומכנית ליישום היריעה הסולארית הגמישה, שפיתחה החברה על גג רכב חשמלי מסוג רנו זואי (ZOE) - רכב עירוני חשמלי שמשווק באירופה ובישראל. חלק מלקוחות החברה יהיו בעלי רכב חשמלי או רכב היברידי פלאג-אין (יכולת טעינה מרשת החשמל) שיצמצמו את התלות במקור כוח באמצעות טעינה תוך כדי נסיעה שמקורה בפאנלים שיותקנו על גגות המכוניות או על מכסי המנוע.

"באמצעות קו הייצור נוכל לייצר את היריעה הסולארית הגמישה, שכיום מיוצרת באופן ידני, בעלות מופחתת ובגדלים וקצבים גדולים משמעותית מאלה המיוצרים כיום. החלק הראשון של קו הייצור יחל לפעול תוך חמישה חודשים כאשר השלמת הקו צפויה ברבעון הרביעי לשנת 2020. מטרת הקו תהיה לענות על ביקושים צפויים ולסייע בהמשך חדירת החברה לשוק הרכב החשמלי ותחומים נוספים שלהם דרוש פתרון ירוק וחדשני של אנרגיה סולארית זמינה בכל מקום", מסכם עודד רוזנברג, מנכ"ל אפולו פאוור.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות