אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משה תמיר עבר מביטוח להייטק: הקים את Axell צילום: אוראל כהן

משה תמיר עבר מביטוח להייטק: הקים את Axell

תמיר, שהיה בעברו ראש תחום השיווק והפיתוח העסקי של קבוצת מגדל ביטוח ומשנה למנכ"ל ולאחר מכן מנהל השיווק והחדשנות של קבוצת ג'נרלי הקים פעילות הייטק

06.01.2020, 06:54 | מאיר אורבך

משה תמיר שהיה בעברו ראש תחום השיווק והפיתוח העסקי של קבוצת מגדל ביטוח ומשנה למנכ"ל ולאחר מכן מנהל השיווק והחדשנות של קבוצת ג'נרלי הקים פעילות הייטק בישראל.

החברה החדשה שנקראת Axell תחבר בין ענקיות ביטוח בעולם לבין האקוסיסטם הטכנולוגי בישראל. בין החברות הבינלאומיות שאיתן עובדת Axell ניתן לציין את דיסקברי, ג'נרלי ו־AIG, ובישראל את איילון, מכבי שירותי בריאות ועוד.

"אנחנו מנסים לחבר בין הצורך בחדשנות שיש לענקיות הביטוח בעולם לבין החדשנות הטכנולוגית הרבה שיש בישראל", מסביר תמיר בשיחה עם "כלכליסט". "בשונה מחיבורים אחרים שנעשים בעולם ההייטק, אנחנו מתמחים אך ורק בעולם

 הביטוח. אנחנו מייצגים בישראל שורה של חברות ביטוח גדולות דוגמת ג'נרלי ומחברים אותן".

החברות שאליהן פונה Axell בישראל אינן חברות הביטוח שפיתחו תשתית דיגיטלית דוגמת למונייד, אלא כל אותן חברות המספקות טכנולוגיות שיאפשרו לחברות הביטוח להיות חדשניות יותר.

מייסד Axell משה תמיר. "הצרכים הטכנולוגיים של חברות הביטוח הם עצומים", צילום: אוראל כהן מייסד Axell משה תמיר. "הצרכים הטכנולוגיים של חברות הביטוח הם עצומים" | צילום: אוראל כהן מייסד Axell משה תמיר. "הצרכים הטכנולוגיים של חברות הביטוח הם עצומים", צילום: אוראל כהן

Axell שהחלה לפעול ב־2019 בישראל תבחן בשלב הראשון את הצרכים של חברות הביטוח השונות, ובשלב השני תאתר עבורן את הטכנולוגיות המתאימות. לדברי תמיר, בשלב הנוכחי החברה החדשה מנסה לבדוק היתכנות של שיתוף פעולה מסחרי טכנולוגי בין חברת ההייטק הישראלית לחברת הביטוח, כאשר לאחר שלב זה ייעשה ניסיון לקדם עסקה שבמסגרתה תשולב הטכנולוגיה של החברה הישראלית בעסקיה של חברת הביטוח.

"אנחנו מתמקדים בשיתופי פעולה מסחריים ולא בהשקעות, אבל לא נתפלא אם הצלחה של הטמעה של טכנולוגיה בחברה ישראלית תביא את ענקית הביטוח לרצות להשקיע בחברה הישראלית", אומר תמיר.

לצד החיפוש אחר טכנולוגיות ישראליות של חברות אינשורטק ישראליות מאמין תמיר שעיקר הסיפור אינו שם. "יש הרבה מאוד חברות שלא יודעות שבעזרת התאמה של המערכות שלהן ניתן לשלב אותן בתוך חברות הביטוח. מגוון התחומים שמכסות כיום חברות הביטוח הוא עצום וכך גם הצרכים הטכנולוגיים שלהן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות