אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גלובוס הזהב 2020: "1917" ו"היו זמנים בהוליווד" הם הזוכים הגדולים צילום: gettyimages

גלובוס הזהב 2020: "1917" ו"היו זמנים בהוליווד" הם הזוכים הגדולים

"1917" של סם מנדס זכה בפרס סרט הדרמה הטוב ביותר בגלובוס הזהב בעוד ש"היו זמנים בהוליווד" של קוונטין טרנטינו זכה בקומדיה/מיוזיקל. בתחום הסדרות בלטו "יורשים" ו"פליבג". עוד בלילה הנוצץ: טרנטינו הודה לדניאלה פיק והשחיל מילה בעברית, אוליבה קולמן עלתה שוב שיכורה לבמה וריקי ג'רוויס עם נאום פתיחה עוקצני במיוחד

06.01.2020, 07:36 | ynet

עונת הפרסים בשיאה: טקס גלובוס הזהב ה-77 במספרו התקיים הלילה (ב') בלוס אנג'לס וחגג עשייה קולנועית וטלוויזיונית. את שני הפרסים הגדולים חילק תא הכתבים הזרים בהוליווד ל-"1917" בקטגוריית סרט הדרמה הטוב ביותר, ול"היו זמנים בהוליווד" בקטגוריית הסרט הקומי/מיוזיקל הטוב ביותר. בתחום הסדרות בלטו "יורשים", "פליבג" ו"צ'רנוביל". המפסידה הגדולה היא נטפליקס, שמלבד קטגוריות המשחק, לא זכתה בפרס מרכזי לא בתחום הטלוויזיה ולא בתחום הקולנוע.

סם מנדס והשחקנים והצוות של "1917", צילום: gettyimages סם מנדס והשחקנים והצוות של "1917" | צילום: gettyimages סם מנדס והשחקנים והצוות של "1917", צילום: gettyimages

כמעט בכל שנה ניתן להבחין בנושא שמעסיק את התעשייה וחוזר על עצמו בנאומי התודה השונים. השנה ניכר שהוליווד חרטה על דגלה את ההתחממות הגלובלית והשריפות הענקיות באוסטרליה שיוצאות מכלל שליטה. ראסל קרואו אפילו לא הגיע לטקס לקבל את פרס השחקן במיני סדרה כי הוא נשאר באוסטרליה כדי לדאוג לבית שלו.

מתוך הסרט 1917, צילום: אי.פי מתוך הסרט 1917 | צילום: אי.פי מתוך הסרט 1917, צילום: אי.פי

ריקי ג'רוויס הנחה את הטקס בפעם החמישית, וגם הפעם סיפק נאום פתיחה עוקצני ואמיץ למדי שגרם לחלק מהנוכחים באולם להתכווץ בכיסא. באחת הבדיחות הצביע על ניצול העובדים בחברות כמו אמזון ואפל בעולם השלישי, בעוד טים קוק מנכ"ל אפל יושב באולם, ואמר שאם דאעש יפתחו שירות סטרימינג כל השחקנים יתקשרו לסוכנים שלהם ויבקשו להצטרף. עוד אמר ששחקנים לא יודעים כלום ולרובם יש פחות שעות לימוד מגרטה טונברג, ולכן אסור להם להגיד שום דבר פוליטי או חשוב על העולם בזמן נאומי התודה שלהם. עקיצה מוצלחת נוספת כוונה ללאונרדו דיקפריו ולנשים הצעירות איתן הוא יוצא: "עד שאתה מסיים את 'היו זמנים בהוליווד' היא הופכת לחוקית".

ובחזרה לפרסים, תחילה בתחום הקולנוע. "היו זמנים בהוליווד" זכה בשלושה פרסים סך הכל. קוונטין טרנטינו זכה בפרס התסריט. אחרי שהודה לשחקנים ולעצמו ("כתבתי לבד את התסריט"), הוא לא שכח את אשתו דניאלה פיק שנשארה בתל אביב. "אני רוצה להודות לאשתי שצופה בנו עכשיו בתל אביב והיא בהיריון. גברת, אני אוהב אותך", אמר. את המילה גברת אמר בעברית. בראד פיט זכה בפרס שחקן המשנה והוא מסתמן כמועמד מוביל לזכות גם באוסקר השנה.

קוונטין טרנטינו, צילום: gettyimages קוונטין טרנטינו | צילום: gettyimages קוונטין טרנטינו, צילום: gettyimages

חואקין פיניקס זכה בפרס השחקן על תפקידו המאתגר כ"ג'וקר" בסרטו של טוד פילפס. בנאומו הוא התייחס לשריפות באוסטרליה אבל במקום להביע סימפטיה, דיבר על השינוי שהיושבים באולם יכולים לעשות, כמו למשל לטוס פחות במטוסים פרטיים. בפרס השחקנית זכתה רנה זלווגר על "ג'ודי - מעבר לקשת", בו היא מגלמת את השחקנית והזמרת ג'ודי גרלנד. גם היא נחשבת למועמדת מובילה לזכות באוסקר השנה בקטגורית השחקנית הראשית.

מימין אל פצ מימין אל פצ'ינו לאונרדו דיקפריו ו בראד פיט מתוך הסרט היו זמנים בהוליווד | צילום: Sony Pictures Releasing Switzerland GmbH מימין אל פצ

טרון אגרטון, שגילם את אלטון ג'ון בסרט "רוקטמן", זכה בפרס השחקן בקומדיה/מיוזקל. בקטגוריה המקבילה זכתה אוקוויפנה על תפקידה ב"פרידה" של לילי וונג. מלבד פרס סרט הדרמה הטוב ביותר, סם מנדס גם זכה בפרס הבימוי.

"פרזיטים" הדרום קוריאני זכה בפרס הסרט הטוב ביותר. בונג ג'ון הו קיבל את הפרס בעזרת מתורגמנית, ועודד את הקהל האמריקני להתגבר על החשש מכתוביות ולצפות ביותר סרטים זרים. בפרס האנימציה נרשמה הפתעה כאשר "מיסטר לינק" מאולפני לייקה זכה וגבר על סרטים גדולים כמו "צעצוע של סיפור 4", "לשבור את הקרח 2" ו"מלך האריות".

חואקין פיניקס זוכה בפרס השחקן על "ג חואקין פיניקס זוכה בפרס השחקן על "ג'וקר" | צילום: gettyimages חואקין פיניקס זוכה בפרס השחקן על "ג

בתחום הטלוויזיה בלטה הסדרה "יורשים" מבית HBO. הסדרה המדוברת והמוערכת זכתה בפרס סדרת הדרמה הטובה ביותר וגם בפרס השחקן המצטיין שהלך לבריאן קוקס. פיבי וולר ברידג' שיחזרה את ההישג שלה מפרסי האמי האחרון וחזרה הביתה עם שני פסלונים לאוסף: פרס הסדרה הקומית הטובה ביותר ל"פליבג" ופרס השחקנית. בפרס מיני הסדרה הטובה ביותר זכתה "צ'רנוביל".

אוליבה קולמן זכתה בפרס השחקנית הטובה ביותר על תפקידה ב"הכתר". כמו באוסקר אשתקד, אז זכתה בפרס השחקנית הראשית ותיזכר בנאום תודה שיכור למדי, גם הפעם היא עלתה נרגשת לבמה והודתה שהיא מעט מסובבת מאלכוהול.

כמו בכל שנה הטקס העניק פרסי מפעל חיים. טום הנקס זכה בפרס על שם ססיל ב.דה מיל ואלן דג'נרס זכתה בפרס המקביל בתחום בטלוויזיה על שם הקומיקאית קרול ברנט.

פיבי וולר ברידג פיבי וולר ברידג' | צילום: gettyimages פיבי וולר ברידג

רשימת הזוכים המלאה:

סרט הדרמה

"1917"

הקומדיה/מיוזקל

"היו זמנים בהוליווד"

בימוי

סם מנדס,"1917"

תסריט

קוונטין טרנטינו, "היו זמנים בהוליווד"

שחקן בסרט דרמה

חואקין פינקס, "ג'וקר"

שחקנית בסרט דרמה

רנה זלווגר, "ג'ודי - מעבר לקשת"

אוליביה קולמן, צילום: gettyimages אוליביה קולמן | צילום: gettyimages אוליביה קולמן, צילום: gettyimages

שחקן בקומדיה/מיוזיקל

טרון אגרטון, "רוקטמן"

שחקנית בקומדיה/מיוזיקל

אקוופינה, "הפרידה"

שחקן משנה

בראד פיט, "היו זמנים בהוליווד"

שחקנית משנה

לורה דרן, "סיפור נישואים"

הסרט הזר

"פרזיטים"

סרט אנימציה

"מיסטר לינק"

השיר המקורי

“רוקטמן”,I’m Gonna Love Me Again

פסקול מקורי

הילדור גואנטדור, "ג'וקר"

טלוויזיה

סדרת דרמה

"יורשים"

צוות הסדרה "יורשים", צילום: gettyimages צוות הסדרה "יורשים" | צילום: gettyimages צוות הסדרה "יורשים", צילום: gettyimages

סדרה קומית/מיוזיקל

"פליבג"

שחקן בסדרת דרמה

בריאן קוקס, "יורשים"

שחקנית בסדרת דרמה

אוליביה קולמן, "הכתר"

שחקן בסדרת קומדיה/מיוזיקל

רמי יוסף, Ramy

השחקנית בסדרה קומית/מיוזיקל

פיבי וולר ברידג', "פליבג"

שחקן במיני-סדרה/סרט טלוויזיה

ראסל קרואו, "בקול רם"

שחקנית במיני סדרה/סרט טלוויזיה

מישל וויליאמס, "פוסי/ורדון"

שחקן משנה

סטלן סקארסגארד, "צ'רנוביל"

שחקנית משנה

פטרישיה ארקט, "האקט"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות