אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

גדול בישראל: מה מחפשת כאן ענקית הביטוח היפנית

קפצנו לבקר במעבדות החדשנות של חברת סומפו בתל אביב, שמחפשת לייצר השקעות ושיתופי פעולה עם סטארט-אפים ישראלים ולהטמיע אותם אצל לקוחותיה מסביב לעולם

06.01.2020, 10:19 | מאור שלום סויסה

ענקית הביטוח היפנית סומפו (Sompo) פתחה לפני כשנה את מעבדות החדשנות בישראל והתמקמה במרכז תל אביב. מרכזי החדשנות של החברה קיימים רק בעוד שני מקומות - עמק הסיליקון וטוקיו.

מטרת המרכז היא לייצר שיתופי פעולה והשקעות בטכנולוגיות ישראליות שיכולות להועיל לעסקי הביטוח של החברה במודל "השקעה חכמה".

ינון דולב , צילום: טל אזולאי ינון דולב | צילום: טל אזולאי ינון דולב , צילום: טל אזולאי

"עולם הביטוח של היום הרבה יותר רחב וכולל מגוון תחומים שאנחנו מביעים עניין בהם וקשורים לעולמות הביטוח מתוך הנחה שביטוח זה הכל", אמר מנהל הפעילות של סומפו בישראל ינון דולב, "אז אנחנו מחפשים סטארט-אפים שעוסקים בתחומים של סייבר סקיוריטי, מוביליטי, רפואה, תעשיה 4.0 וכמובן ביטוח. כל פיתוח משמעותי בורטיקלים הללו יכול לסייע לנו כחברת ביטוח לשמור על הלקוחות שלנו ולרחיב את סל השירותים שאנחנו נותנים".

עד כה הצליחו בחברה לייצר 6 שיתופי פעולה בתחומי הסייבר סיקיוריטי, מוביליטי ורפואה, חלקם שמות גדולים בביצת הסטארט-אפ המקומית והשקיעו בהם כ-20 מיליון דולר.

החברה הבולטת שאיתה נעשה שיתוף פעולה והשקעה של מיליון דולר, היא בינה (binah.ai), אפליקציה המנטרת סימני חיים ע"י מצלמת הסמארטפון בלבד וללא מכשור חיצוני.

לדברי המייסד המשותף ומנכ"ל בינה, דיוויד ממן, האפליקציה מסוגלת לקחת מדדים שונים כמו דופק, לחץ דם HRV ועוד. "באמצעות בינה מלאכותית אנחנו מצליחים למדוד, רק באמצעות מצלמת הסמארטפון הקדמית, את האדמומיות באזור שמתחת לעיניים ועל פיו לשלוף את המדדים הרפואיים." מספר דיוויד ומוסיף: "ביצענו כבר ניסויים קליניים ובשנה הבאה אנחנו מתכוננים להגשת FDA".

בכנס ה-CES שנפתח השבוע חברת בינה תציג את המוצר שלה בביתן של סומפו בתערוכה וביחד הן יכריזו על מדד חדש וקריטי שהאפליקציה תתחיל למדוד והוא מדד הלחץ, באפליקציה שתשמש את מבוטחי סומפו ביפן. "חלק מתופעת הלחץ מיוחס להתמכרות לעבודה ולתופעת הבדידות, שמאפיינות אחוזים משמעותיים בחברה היפנית. המדד החדש יאפשר למבוטחים גישה למידע זמין על מצבם ברגע נתון ובאופן רציף, ובמקביל יאפשר דרכים להתמודדות. לכאורה, איש מאתנו לא צריך אפליקציה שתגיד לנו שאנחנו במתח, אולם מתברר שכאשר מכמתים סטרס וכוללים אותו במדדים בריאותיים, ניתן גם לנהל ולשפר אותו". מספר דולב.

חברת בינה העפילה לגמר תחרות הסטארט-אפים Mind The Data של כלכליסט ב-2017, שבזמנו המוצר שפיתחה התמקד בהסקת מסקנות וייעול תהליכים מנתוני ביג דאטה ע"י מכונה לומדת עבור חברות וארגונים גדולים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות