אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הזהב נגע בשיא של 7 שנים בצל המתיחות בין ארה"ב לאיראן צילום: בלומברג

הזהב נגע בשיא של 7 שנים בצל המתיחות בין ארה"ב לאיראן

הטון החריף בין וושינגטון לטהרן בעקבות חיסולו של סולימאני הכניס את המשקיעים למגננה; הזהב עולה ב-1.6% לרמה של 1,576.42 דולר לאונקייה, לאחר שמוקדם יותר הגיע ל-1,579.72 דולר לאונקייה - מחירו הגבוה ביותר מאז אפריל 2013

06.01.2020, 15:28 | שירות כלכליסט

הזהב נסחר היום בשיא של שבע שנים בצל השפעת המתחים בין ארה"ב ואיראן. 

קראו עוד בכלכליסט

הזהב עולה ב-1.6% לרמה של 1,576.42 לאונקיה - הקפיצה הגדולה ביותר שעשה ביום אחד מזה ארבעה חודשים. מוקדם יותר הוא הגיע לשווי של 1,579.72 דולר לאונקיה, מחירו הגבוה ביותר מאז אפריל 2013.

"מה שמשתקף כרגע בשווקים נובע יותר מציפיה למה שעלול להתרחש (בין ארה"ב ואיראן). אי הוודאות היא שאנחנו לא יודעים מה עומד לקרות", כך אמר האנליסט קרסטן מנקה מיוליוס בר. עוד אמר כי "אם העניין הזה יישאר בתחום הפוליטי, ברמת חילופי האשמות ואיומים בין שני הצדדים, לא נראה עליה ממושכת בערך הזהב".

מטילי זהב, צילום: בלומברג מטילי זהב | צילום: בלומברג מטילי זהב, צילום: בלומברג

זהב גולמי נתפס תכופות כהשקעה חלופית בעתות של אי וודאות פוליטית ומדינית. מחירי הזהב עלו ב-3% מאז חיסולו של הגנרל סולימאני האיראני ע"י כוחות אמריקאים ביום שישי, שהגביר את החשש מהעצמת הסכסוך במזרח התיכון, והניע משקיעים לברוח מנכסים מסוכנים.

שווקי ההון הפסידו את כל רווחי השנה החדשה שלהם עקב המתיחות במזרח התיכון, בעוד הין היפני, שנחשב כמפלט בטוח, מטפס לשיא של שלושה חודשים מול הדולר – מה שהפך זהב שתומחר בדולרים לזול יותר עבור משקיעים שמחזיקים מטבעות אחרים.

הנשיא טראמפ הזהיר מתגובה קשה אם איראן תתקוף בחזרה ואף איים בהטלת סנקציות על עיראק, שביום ראשון קראה לארה"ב ולכוחות זרים אחרים לעזוב את שטחה. "ראינו שעליות במתחים הגיאופוליטיים מובילים למחירי זהב גבוהים יותר כאשר הם חמורים מספיק כדי לגרום לערעור יציבותו של המטבע", כך לפי  גולדמן זאקס, שהוסיפו כי הסלמה נוספת במתחים בין ארה"ב ואיראן עשויים לגרום לעליה נוספת במחירי הזהב.

מוקדם יותר היום טיפס מחיר הפלדיום מעל לאלפיים דולר לאונקיה והגיע לשיא חדש. כעת עולה הפלדיום ב-1.5% לרמה של 1,985.80.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות