אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שרת המשפטים היפנית: נמשיך בהליך הפלילי נגד גוהן צילום: איי פי

שרת המשפטים היפנית: נמשיך בהליך הפלילי נגד גוהן

"ברור שאין לנו כל רישום של הנאשם יוצא מיפן, ולפיכך אנו מאמינים שהוא יצא ממנה באופן לא חוקי", אמרה השרה מאסאקו מורי; גוהן, יו"ר ניסאן לשעבר, נעצר בנובמבר 2018 והואשם במעשי מרמה והונאה, בין היתר בדיווח כוזב של הכנסות

06.01.2020, 20:35 | שירות כלכליסט

יפן הודיעה היום (ב') כי בכוונתה להמשיך בניהול ההליך הפלילי נגד קרלוס גוהן, יו"ר ניסאן לשעבר, למרות בריחתו מהמדינה ומציאת מקום מקלט בלבנון.

קראו עוד בכלכליסט

שרת המשפטים מאסאקו מורי (Minister Masako Mori) תקפה במסיבת עיתונאים בטוקיו את מעשיו ה"מנוגדים לחוק" של גוהן. האחרון נמלט בשבוע שעבר בסיוע כוחות מיוחדים, שמקורם לא ידוע, תוך הטעיית השומרים שהופקדו על ידי בית המשפט לפקח על תנועותיו. טיסה משדה תעופה פרטי העבירה אותו לאיסטנבול ומשם בטיסה נוספת הועבר ללבנון, מולדתו של גוהן שבה הוא בעל אזרחות.

קרלוס גוהן, צילום: איי פי קרלוס גוהן | צילום: איי פי קרלוס גוהן, צילום: איי פי

"ברור שאין לנו כל רישום של הנאשם יוצא מיפן, ולפיכך אנו מאמינים שהוא יצא ממנה באופן לא חוקי", אמרה השרה. גוהן נעצר בנובמבר 2018 והואשם במעשי מרמה והונאה, בין היתר בדיווח כוזב של הכנסות.

השרה מורי עדכנה עוד שבכוונת יפן לבצע בדיקות הגירה הדוקות יותר על מנת למנוע אירוע נוסף של הברחת בני אדם מהמדינה ולתוכה, ושכבר עתה החלו להוציא לפועל את הליכי הבדיקה החדשים ביציאות מיפן.

כמו כן, תיערך בחינה מחודשת של נוהלי המעקב אחר משוחררים בערבות הממתינים למשפט. גוהן כאמור היה אמור להיות נתון לפיקוח צמוד של 24 שעות ביממה תחת עיניהם של שומרים. תנועתו הוגבלה, ואף נאסר עליו להיפגש עם אשתו.

"הממשלה כרגע עובדת על עדכון החוק ואנחנו נבדוק באופן מהיר אמצעים שיכוונו להתמודד עם נסיונות בריחה", אמרה מורי. עוד הוסיפה השרה שיפן עשויה להגיש בקשת הסגרה של גוהן מלבנון, ושאפשרות זו נבדקת. ברויטרס דיווחו שהאינטרפול הוציא צו מעצר נגד גוהן, שהועבר לכוחות ביטחון הפנים של לבנון כבר בשבוע שעבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות