אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סמסונג יצאה חבוטה מ־2019 אבל צפויה להגדיל הכנסות נטו ב־40% השנה צילום: youtube

סמסונג יצאה חבוטה מ־2019 אבל צפויה להגדיל הכנסות נטו ב־40% השנה

ענקית הטכנולוגיה תפרסם מחר את תוצאותיה לרבעון האחרון של 2019, שעל פי התחזיות יחתום חמישה רבעונים רצופים של ירידות ברווחים. אופטימיות לגבי התפתחות מלחמת הסחר צופה לה עליות ב־2020

07.01.2020, 07:44 | שירות כלכליסט

סמסונג תפרסם מחר את הדו"חות הפיננסיים שלה לרבעון הרביעי של 2019. על פי תחזיות חברת המחקר רפיניטיב, יצרנית שבבי הזיכרון הגדולה בעולם צפויה לדווח על רווח תפעולי של 6.48 טריליון וון (5.56 מיליארד דולר) - צניחה של 40% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. על כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

קראו עוד בכלכליסט

אף ש־2018 הייתה שנת שיא לרווחי סמסונג, 2019 היתה רצופה תקלות עבור החברה. מצבורי שבבים עודפים שגררו ירידת מחירים, ומלחמת הסחר בין ארה"ב וסין ששיבשה שרשראות אספקה עולמיות והורידה את הביקוש, הכבידו על סמסונג.

סמסונג גלקסי, צילום: youtube סמסונג גלקסי | צילום: youtube סמסונג גלקסי, צילום: youtube

הירידה החזויה ברווחי הרבעון הרביעי תהיה החמישית ברצף, לעומת נתוני הרבעונים המקבילים שנה קודם לכן. לאור זאת, סמסונג צפויה לרשום ב־2019 את שיעור הירידה החד ביותר בהכנסות נטו זה עשור.

על אף הירידות ברווחי החברה, אופטימיות לקראת 2020 סייעה למניית סמסונג לסיים את 2019 בעלייה של 44% מאז תחילת השנה. האופטימיות מגיעה על רקע כוונתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לחתום על השלב הראשון בהסכם הסחר עם סין כבר בשבוע הבא, והקפאת המכסים על סחורות סיניות מצד הבית הלבן שהיו אמורים להיכנס לתוקפם בדצמבר.

הודעות אלה הגבירו את האופטימיות לאפשרות הפריסה של רשתות דור 5 חדשות ברחבי העולם, ושיככו את החששות מירידות בביקושים. על פי תחזיות אנליסטים, השנה יזנקו ההכנסות נטו של החברה ב־40%.

"אנחנו צופים התאוששות בשוק ברבעון הראשון של 2020" אמר מייקל יאנג, בכיר בחברת המחקר IHS Markit. "שני המנועים לצמיחה הם התחזיות לביקוש יציב בשוק והאופטימיות לגבי אימוץ טלפונים בעלי יכולת דור 5".

חלק מהמומחים בתעשייה מעדיפים להישאר זהירים. "אמנם שוק השבבים צפוי לזנק ב־2020 אבל זהו זינוק מהבסיס ההתחלתי הנמוך של 2019 ועדיין מוקדם לצפות לעליות חדות כמו אלה שראינו ב־2017" קבע פארק ג'ון־הונג מחברת הדירוג S&P.

סמסונג עצמה הדגישה בשבוע שעבר כי השנה צפויה להיות קשה לכלכלה העולמית, רצופה באי־וודאות פוליטית וסכנה לצניחה בצריכה העולמית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות