אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע תשלם 54 מיליון דולר להסדרת תביעה הטוענת שהשפיעה על רופאים צילום: בלומברג

טבע תשלם 54 מיליון דולר להסדרת תביעה הטוענת שהשפיעה על רופאים

מדובר בתביעה שהגישו שניים מנציגי המכירות שלה בעבר במעמד של חושפי שחיתויות, שטענו כי טבע פרמבצטיקה ארה"ב שילמה לרופאים תשלומים כ"דוברים" או "יועצים", כדי לקדם מרשמים של תרופות הדגל שלה - ה'קופקסון' ו'אזילקט'. כך לפי הפילדלפיה ביזנס ג'ורנל

06.01.2020, 22:41 | צלי גרינברג

טבע פרמצבטיקה ארה"ב החליטה לשלם יחד עם שתי חברות בנות שלה 54 מיליון דולר כדי להסדיר האשמות שהעלו עובדים שלה לשעבר בתביעה שהגישו נגד החברה שבה טענו כי טבע שילמה ב'אופן לא ראוי' לרופאים, תוך שהם רומזים ל'שוחד', לכאורה.

קראו עוד בכלכליסט

באתר של 'פילדלפיה ביזנס ג'ורנל' מציינים, כי התביעה הוגשה בשנת 2013 על ידי שני אנשי מכירות לשעבר של טבע, בה נטען כי היא גרמה, לכאורה, לרופאים לכתוב מרשמים לתרופות 'קופקסון' ו'אזילקט', והשפיעה על רופאים אחרים לעשות זאת, על ידי מתן תשלום לאותם רופאים כ"דוברים" או "יועצים". תוכניות נואמים רבות, נכתב בתביעה, היו בגדר "אירועים מבישים".

מנכ"ל טבע קור שולץ, צילום: בלומברג מנכ"ל טבע קור שולץ | צילום: בלומברג מנכ"ל טבע קור שולץ, צילום: בלומברג

התרופות שעלו בתביעה הן ה'קופקסון', המטפלת בטרשת נפוצה ונחשבת לאחת מתרופות הדגל של טבע הנמצאת בירידה מתמדת במכירות'; ו-Azilect, שהיא תרופת פרקינסון. טבע לא הגיבה על ההסדר.

טבע פרמצבטיקה ארה"ב היא חטיבה של טבע תעשיות פרמצבטיקה הישראלית, הנסחרת בבורסת נאסד"ק ארה"ב ובבורסת תל אביב בשווי 10 מיליארד דולר. לטבע יש מטה בצפון ג'רזי בארה"ב, ופעילות במחוזות מונטגומרי וצ'סטר שבפרברי פילדלפיה.

על פי התלונה, טבע הפרה את החוק האוסר על יצרן תרופות להציע, במישרין או בעקיפין, כל תגמול שהוא לרופא, או להשפיע על רופא לרשום תרופות כלשהן של יצרן.

מטבע סרבו להתייחס לדיווח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות