אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בריטניה אימפריה: פרסי הטלוויזיה בגלובוס הזהב 2020 צילום: אי.פי

בריטניה אימפריה: פרסי הטלוויזיה בגלובוס הזהב 2020

הבריטים זכו במרבית הפרסים לטלוויזיה בגלובוס הזהב. בצד המפסידים: שירותי הסטרימינג של נטפליקס ואפל

07.01.2020, 09:42 | רותה קופפר

לפי מספר הבריטים על הבמה של טקס גלובוס הזהב ה־77 שלשום, אפשר היה לחשוב שמדובר בבפט”א, טקס פרסי הקולנוע הבריטי. בין הזוכים היו פיבי וולר ברידג’ הנהדרת שעלתה לבמה פעמיים - פעם לקבל את פרס השחקנית הטובה בקומדיה ופעם לרגל זכייתה של “פליבג”, הסדרה בכיכובה וביצירתה, בפרס הקומדיה הטובה. אוליביה קולמן, ששיחקה את אמה החורגת של פיבי ב”פליבג”, בכלל עלתה לבמה בגלל סדרה אחרת, “הכתר”. באחרונה ידה של קולמן בכל: מבלשית ב”ברודצ’רץ’” ועד המלכה ב”הכתר”.

פיבי וולר ברידג פיבי וולר ברידג' עם פרס גלובוס הזהב | צילום: אי.פי פיבי וולר ברידג

הנאום שהעניקה היה הרבה פחות מרגש מזה שנשאה באוסקר בשנה שעברה על תפקידה בסרט “המועדפת”, אבל החן שלה בכל זאת ניכר למרחקים. עוד בין הבריטים אפשר היה למצוא את יוצר ”היורשים”, ג’סי ארמסטרונג, ואת ג’ארד האריס על תפקידו ב”צ’רנוביל”, סדרה שהיא קו־פרודוקציה של HBO עם סקיי הבריטית, ורוב שחקניה אנגלים (חוץ מסטלאן סקארסגארד, שזכה בפרס שחקן המשנה, והוא שבדי במקור).

על הכל ניצח ריקי ג’רווייס, הקומיקאי ויוצר הטלוויזיה הבריטי המחונן, שזו הפעם החמישית שהוא מנחה את הטקס (וכפי שהקפיד לומר שוב ושוב, גם האחרונה).

לשונו החדה ועקיצותיו חסרות ההתחשבות הורגשו היטב. הוא דיבר על הגזענות הקיצונית של תא הכתבים הזרים, הבוחר במועמדים ומחלק את הפרסים — ואגב, נוטה לבחור בבריטים בגלל שחלק מהכתבים האלה הם אירופים המתחברים יותר לעשייה הזאת. הוא פנה לקהל והזכיר את “החבר שלכם” ג’פרי אפשטיין, לאחר שקידם ללא בושה את הסדרה החדשה שלו “After Life”’, ויצר הקבלה בין הגיבור של הסדרה (במקרה הוא) לאיש העסקים הפדופיל. היה אזכור להארווי ויינסטיין ולחשש הגדול של רוב היושבים באולם הזה שלא לקבל שיחת טלפון מרונאן פארו (העיתונאי חושף פרשות Metoo) וגם הזכיר להם שהם צבועים, מנותקים ולכן שלא יעזו לנאום נאומים פוליטיים (חלקם לא הקשיבו לו).

הוא היה משעשע למדי הבריטי הזה, שהגיע לארצות הברית, לעג לה ונשאר לחיות ולשגשג בה. אף שעקיצותיו היו מדויקות בחלקן הן היו שגויות. “לאיש לא אכפת מסרטים יותר. אף אחד לא הולך לקולנוע, אף אחד לא צופה בטלוויזיה של רשתות השידור. כולם צופים בנטפליקס. הטקס הזה צריך לכלול רק אותי עולה לבמה ואומר: ‘כל הכבוד לנטפליקס. זכית בהכל! לילה טוב’”. נכון, זאת באמת היתה הציפייה. וגם ש”תוכנית הבוקר” עם ג’ניפר אניסטון וריס ויתרספון תקטוף את הפרס הראשון בעבור שירות הסטרימינג החדש של אפל. אבל הציפיות האלה התבדו. רוב הפרסים הלכו ל־HBO ערוץ הכבלים היוקרתי הוותיק, ונטפליקס נותרה כמעט ללא פרס.

שאר הבדיחות בטקס (שיהיה זמין לצפייה ב־yes VOD וב־STINGTV) קלעו יותר אבל גם הן נותרו בגבולות הצפוי. ככה זה שאתה כבר יקיר הממסד - אם היד שאתה נושך ממשיכה ללטף אותך, אתה יותר גור חתולים מנמר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות