אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סאפיינס רוכשת חברת טכנולוגיה גרמנית ב-28.4 מיליון יורו צילום: יוסי אלוני

סאפיינס רוכשת חברת טכנולוגיה גרמנית ב-28.4 מיליון יורו

חברת התוכנה הישראלית תרכוש את sum.cumo שמספקת פתרונות טכנולוגיה לחברות ביטוח בגרמניה, שוויץ ואוסטריה; רוני על-דור, נשיא ומנכ"ל סאפיינס: "החדירה לאזור הגאוגרפי DACH הייתה חלק מאסטרטגיית הצמיחה של סאפיינס מזה זמן, כעת נוכל לשפר משמעותית את הנוכחות שלנו שם"

07.01.2020, 13:42 | צלי גרינברג

חברת התוכנה הישראלית סאפיינס דיווחה היום (ג') על רכישת ספקית הטכנולוגיה הגרמנית sum.cumo ב-28.4 מיליון יורו. החברה הגרמנית מציעה פתרונות דיגיטליים ופתרונות ממוקדי צרכנים בעיקר לחברות הביטוח, והיא מתמחה בייעוץ, שיפור חווית לקוח, שיווק וטכנולוגיה מתקדמת.

קראו עוד בכלכליסט

סאפיינס תשלם 24.4 מיליון יורו במזומן והסכום הנותר של ארבעה מיליון יורו יועבר במניות סאפיינס בהתאם לאבני דרך על בסיס ביצועים עתידים של sum.cumo במהלך ארבע השנים הקרובות. סאפיינס צופה שהעסקה תתרום לרווחי החברה החל מהמחצית השנייה של שנת 2020.

רוני על-דור, מנכ"ל סאפיינס, צילום: יוסי אלוני רוני על-דור, מנכ"ל סאפיינס | צילום: יוסי אלוני רוני על-דור, מנכ"ל סאפיינס, צילום: יוסי אלוני

המטרה העיקרית של סאפיינס ברכישה היא להרחיב את מכירת המוצרים שלה לאיזור ה-DACH - גרמניה, שווייץ ואוסטריה, עיקר לקוחותיה של sum.cumo הן חברות ביטוח משלוש המדינות הללו.

רוני על-דור, נשיא ומנכ"ל סאפיינס, מסר כי "לסאפיינס אסטרטגיית צמיחה המשלבת רכישות להאצת פעילותה העסקית. החדירה לאזור הגאוגרפי DACH הייתה חלק מאסטרטגיית הצמיחה של סאפיינס מזה זמן, ולאחרונה זכינו להתעניינות באזור זה עם מוצרי סאפיינס, וכעת עם הצוות והלקוחות של Sum.cumo נוכל לשפר משמעותית את הנוכחות שלנו שם".

ביג'ורן פריטיר, מייסד ומנכ"ל משותף של חברת sum.cumo, מסר במסגרת הודעת החברה כי "כחברת אינשורטק צומחת, אנו מאמינים שסאפיינס תהיה הבית הנכון עבורנו, תוך המשך שדרוג התמיכה בלקוחותינו".

חברת sum.cumo צופה הכנסות מתואמות (non-GAAP) בגובה 15 מיליון יורו בשנת 2019 ורווחיות חד ספרתית נמוכה לסיכום אותה שנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות