אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טיב טעם: התקבל היתר מעיריית ת"א לפתיחת 12 סניפים בשבת - חוץ מרמת החייל

טיב טעם: התקבל היתר מעיריית ת"א לפתיחת 12 סניפים בשבת - חוץ מרמת החייל

הרשת הגישה עתירה מינהלית בנוגע לסניף ברמת החייל שטרם קיבל היתר - שכן לטענתה המשמעות היא פגיעה מהותית מ-2020 בהכנסות כיוון שזהו סניף שמכירותיו גבוהות בסופ"ש; ביהמ"ש הורה לעירייה לעשות שימוש בסמכותה ולבחון אם התרחש "שינוי הנוגע לעניין"

07.01.2020, 16:33 | נורית קדוש

רשת טיב טעם קיבלה היום (ג') היתר מעיריית ת"א לפתיחת 12 סניפי הרשת הפועלים בעיר בשבת, אולם לסניף רמת החייל לגביו הגישה עתירה מינהלית, לא קיבלה עדיין היתר.

קראו עוד בכלכליסט

תוקפם של ההיתרים שניתנו הינו לשנתיים. כזכור, באוגוסט ניתן פסק דין של ביהמ"ש המחוזי בתל אביב-יפו בשבתו כבית המשפט לעניינים מינהליים, לפיו נדחתה מרבית עתירתה של טיב טעם נגד התנאים של עיריית ת"א לפתיחה בשבת, שקבעה כי תערוך הגרלה שתקבע אילו עסקים יוכלו לפעול בעיר במועד זה.

סניף טיב טעם בת"א סניף טיב טעם בת"א סניף טיב טעם בת"א

לפי החברה, המשמעות של סגירת הסניף המדובר ב-2020 הינה פגיעה מהותית בהכנסות טיב טעם, כיוון שמדובר בסניף גדול שמכירותיו בסופי שבוע גבוהות. להערכת החברה דחיית העתירה עלולה להשפיע על החברה באופן לא מהותי בשנת 2019.

עם זאת, בית המשפט הורה לעירייה לעשות שימוש בסמכותה ולבחון אם התרחש "שינוי הנוגע לעניין" חוק העזר העירוני שנחקק ב-1990, באופן המצדיק כי תוגש הצעה למועצת העיר לעדכון המכסות של הסניפים שניתן לפתוח בשבת.

זאת, מבלי לעכב את פרסום ומימוש הוראות הנוהל וחוק העזר ומבלי לכבול את שיקול הדעת של העירייה ביחס לתוצאות בחינה זו.

סגירת הסניף המרכזי בשבת, צפויה על רקע הוראת בג"ץ לעיריית תל אביב לאכוף את חוק העזר או לשנותו. כתוצאה מכך אכפה העירייה את החוק וערכה הגרלה שבה נקבעו אילו 164 חנויות יפתחו בשבת, במקום 280 הפועלות היום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
בשר לא טרי, יחס גרוע ללקוחות, וסגירה בשבת.
אם החיים בת׳א אינם לטעמך, בני ברק מחכה לך. ת׳א עיר חופשית, ואיש לא מכריח אותך לקנות בטיב טעם או שאר הרשתות בעיר הפועלות בשבת. אשר לאיכות מח׳ הבשר ברשת, הצדק עמך, האיכות ירדה פלאים, הבשר לא טרי כמו פעם, וגם יחסם של עובדי מח׳ הבשר רחוק מלהיות יחס טוב, שתי תכונות שאיפיינו את הרשת, אינם קיימות עוד, בפרט סניף דיזנגוף שם העוף ממש לא טרי במרבית הפעמים, ויחס הצוות במחלקה פשוט גרוע, גם מבחר הנקניקים ירד. ואם חלק גדול של הסניפים יסגר בשבת, אין שום סיבה לקנות שם בכלל.
ג׳ודי פאוקר  |  07.02.20
1.
לא טיב - ולא טעם. הנה תזכורת קטנה למעללי הרשת הזו:
בכתבת תחקיר לפני שנים אחדות, התברר כי בשר עופות (פרגיות, אם אני זוכר נכון) שהיה פג תוקף ומקולל עם ריח עז, כוסה בהמון תבלינים בכדי להסתיר את הריח והמראה הרע מהקונים. ונמכר כ"בשר פרגית מתובל", ובנוסף חתולים הסתובבו ועשו "טעימות". כאדם וכיהודי - אני חושב ומרגיש כי שום רע לא יקרה אם עסקים יהיו סגורים בשבת. זה טוב כיום מנוחה לעובדים - שברובם שייכים לעשירונים התחתונים. וזה צדק חברתי אמיתי. (אם את/ה לא צבוע/ה). והלא פחות חשוב - אם אנחנו "מדינה יהודית", אז זה הדבר שמגדיר אותנו ככזו. ואם לא נעשה כך - אז אני ועוד רבים נמשיך לראות את המדינה כפייק מדינה מושחתת.
יובל שי  |  08.01.20