אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעשה ידי אדם: הישגים הנדסיים מעוררי השתאות צילום: שאטרסטוק

מעשה ידי אדם: הישגים הנדסיים מעוררי השתאות

מאיי הדקלים בדובאי, דרך בורג' חליפה ועד היורוטאנל - הישגים הנדסיים פנומנליים

06.03.2020, 21:54 | מערכת כלכליסט
צילום: שאטרסטוק
1.

ויאדוקט מייו, צרפת. נמצא בצפון צרפת על הנהר טארן, נחשב לגשר הגבוה ביותר בעולם. עבור הצרפתים ההישג ההנדסי הזה אינו רק מבנה, אלא יצירת אמנות של ממש.

 

צילום: שאטרסטוק
2.

בורג' חליפה, איחוד האמירויות. שמו של המבנה שנקרא בעבר בורג' דובאי שונה ע"י נשיא אבו-דאבי ביום פתיחתו. גורד השחקים הגבוה בעולם נפתח ב-2008 וחלקו החיצוני עשוי בטן מזוין

צילום: ויקיפדיה
3.

Pan-STARRS, הוואי. מערכת התגובה המהירה והטלסקופ הפנורמי המכונה Pan-STARRS נמצאת בהוואי ומשמשת כמצפה כוכבים. המבנה הזה פועל 24/7 וצופה ללא הפסקה בשמיים בניסיון לזהות גורמים לא ידועים.

צילום: שאטרסטוק
4.

גשר Langkawi Skybridge, מלזיה. זהו גשר הכבלים להולכי רגל הארוך בעולם. הוא נפתח רשמית ב-2005, אורכו 125 מטר וניתן להגיע אליו בעזרת רכבל ואז ע"י מעלית ה-Sky Glide שנעה על צלע ההר.

צילום: שאטרסטוק
5.איי הדקלים, דובאי. שלושה איים מלאכותיים שנבנו על קרקע שיובשה מהים ע"י חברה בבעלות ממשלת דובאי. האיים נוצרו בצורת עץ דקל שבראשו חצי סהר. עם זאת, הצורה הזאת נותרת פתוחה לפרשנות, וצופים צעירים יותר עשויים לחשוב שהיא דומה יותר לסקווידוורד מבוב ספוג.
צילום: שאטרסטוק
6.

היורוטאנל (Eurotunnel). מחברת בין בריטניה לצרפת. שירותי המנהרה והשאטל מנוהלים ונמצאים בבעלות חברה פרטית שרשומה גם בפריז וגם בלונדון.

צילום: ויקיפדיה
7.

ה-USS GW Bush, העוגנת בנורפולק. ספינת המלחמה הזאת החלה להיבנות ב-2003 והושלמה ב-2009. היא עלתה על פי הדיווחים 6.2 מיליארד דולר, וכיום היא הספינה הגדולה ביותר בחצי הכדור הצפוני.

צילום: שאטרסטוק
8.

מעלית ביילונג, סין. המעלית שנמצאת בפארק הלאומי  Hunan Xiang Xhangjiajie,  נחשבת למעלית החיצונית הכבדה והגבוהה ביותר בעולם. ההשפעה הסביבתית של הפעלתה העלתה שאלות מצד שומרי איכות הסביבה, במיוחד כיוון שמיקומה הוא אחד מאתרי המורשת העולמיים של UNICEF

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות