אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

עו"ד אלי זהר נפטר בגיל 80

זהר, מבכירי עורכי הדין בישראל, היה ראש פירמת גולדפרב זליגמן, אחד המשרדים הגדולים בארץ, ונחשב לליטיגטור בולט. במהלך הקריירה שלו ייצג זהר אנשי ציבור ואנשי עסקים בכירים, וביניהם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט והמפכ"ל לשעבר משה קראדי

08.01.2020, 12:03 | ענת רואה

עו"ד אלי זהר, מבכירי עורכי הדין בישראל, הלך היום (ד' ) לעולמו. זהר (80) היה ראש פירמת גולדפרב זליגמן, אחד המשרדים הגדולים בארץ, ונחשב לליטיגטור בולט בעולם המשפט הישראלי.  

עו"ד זהר ייצג בתחום הליטיגציה והצווארון הלבן אנשי ציבור ואנשי עסקים בכירים, וביניהם: ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט והמפכ"ל לשעבר משה קראדי. כמו כן ייצג זהר רשויות ציבוריות רבות, כגון רשות הנמלים, רשות החברות הממשלתיות, המועצה להשכלה גבוהה והתעשייה הצבאית. בנוסף שימש זהר כיועץ משפטי של חברות שונות. לצד אלו, זהר ייצג רשויות ציבוריות רבות, דוגמת רשות הנמלים, רשות החברות הממשלתיות, המועצה להשכלה גבוהה והתעשייה הצבאית.

עו"ד אלי זהר, צילום: אוראל כהן עו"ד אלי זהר | צילום: אוראל כהן עו"ד אלי זהר, צילום: אוראל כהן

זהר נולד בישראל ב-1940, ואביו היה ממייסדי משטרת ישראל. ב-1965 החל זהר לעבוד כעורך דין במשרד זליגמן ושות', וב-1979 הפך לשותף הבכיר במשרד ובהמשך ליו"ר. בחודשים האחרונים התואר היה בעיקרו ייצוגי, ורוב ניהול הפירמה נעשה ע"י עו"ד יודי לוי.

בפעילותו הציבורית התרכז עו"ד זהר בעולם התרבות והאומנות. עד 2005 הוא שימש כיו"ר המועצה הישראלית לקולנוע ובשנותיו האחרונות כיהן כיו"ר תיאטרון גשר.

בשנת 2011 התמזג משרד זליגמן עם משרד עורכי הדין גולדפרב לוי ערן ושות', בראשותו של עו"ד יורי לוי. המשרד הממוזג נקרא גולדפרב זליגמן והוא נוהל ע"י זהר, ששימש כיו"ר, ועו"ד יודי לוי, שהיה השותף המנהל.

במאי האחרון היה זהר ממובילי יוזמת עורכי דין ל"מאבק על שלטון החוק" על רקע המגעים הקואליציוניים ונושא החסינות אחרי הבחירות באפריל ואפשרות חקיקה בנושא חסינות לאישי ציבור. "בהתכנסות הזו יש קריאה חזקה מאד מול המציאות", הוא אמר אז. "הרעיון שאפשר להוציא אותנו להורג ולא יהיה למי לערער - זה מסר חשוב. אני חי בתחושה שנכנסתי לקרב על הבית. קרב חשוב לילדיי, לנכדיי וכל אחד מאיתנו".

ב-2011 בראיון לכלכליסט נשאל זהר עד מתי הוא מעריך שימשיך לעמוד בראש משרד עורכי הדין, והשיב: "אני מרבה לחשוב על זה. כל השנים ידעתי בצורה אפקטיבית מאוד להשתחרר מחלקים במשרד לטובת שותפים צעירים יותר. זה תמיד היה לפני שהם עצמם חשבו שהם צריכים להתדפק על דלתי. ההחלטה על סיום תפקידי כראש המשרד תהיה בעלת אותו אופי, והיא תהיה מותנית במידה שבה תרומתי חשובה למשרד ולרמת הפעילות בו. אני מעריך שזה יהיה הרבה יותר מוקדם ממה ששותפיי ירצו בכך. מה שאני אומר זה שאעשה כל דבר כדי שלא ידחפו אותי החוצה".

זהר, כאמור, היה מזוהה מאוד עם המשרד, והמשיך לעמוד בראשו עד יומו האחרון.

בנו של זהר הוא איש התקשורת גיא זהר. טרם נמסר מועד הלווייתו.

"אבידה אישית ומקצועית"

בהודעה שפרסם משרדו של זהר נכתב: "משרד גולדפרב זליגמן, השותפים והעובדים, מודיעים בכאב רב על פטירתו של יושב ראש משרדנו האהוב והיקר עו"ד אלי זהר - אדם נדיר, משפטן ייחודי, חבר ואח לנו. אנו מחבקים את נילי, גיא, איתי, דנה וכל המשפחה".

עו"ד פנחס רובין, ראש משרד גורניצקי ושות', מסר: "אלי היה חבר מקצועי קרוב ועוד יותר מכך חבר אישי קרוב, הוא ורעייתו. שתי המשפחות קשורות בידידות מזה שנים ארוכות והליכתו היא אבדה אישית ומקצועית גם יחד. על כישוריו המקצועיים כולם יודעים, אבל פחות יודעים, אולי, את סגולתו הגדולה מכולן, שהוא היה מענטש. את דרכו המקצועית התחיל כנזיקיסט אבל כעבור שנים מועטות הוא נסק לעולם העסקים המשפטי ולייצוג בתיקים משפטיים מורכבים, שהאחרון שזכור בהם, וכמובן לא היחיד שבהם, הוא ייצוגו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט. גם בהיותו מייצג את אולמרט הוא ידע לשמור על פאסון מקצועי, לא דיבר זילות ברשויות האכיפה ונהג בדרך ארץ כלפי כל הסובבים אותו, למרות הידידות האמיצה שהיתה בינו לבין אולמרט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות