אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
2020 החלה רע: פועל נהרג  באתר בנייה בראשון לציון צילום: Pixabay

2020 החלה רע: פועל נהרג באתר בנייה בראשון לציון

בתאונה שהתרחשה הבוקר נפל אל מותו פועל כבן 30 שעבד באתר בנייה בשדרות משה דיין בראשון לציון, צוות של מד"א שהגיע למקום נאלץ לקבוע את מותו

08.01.2020, 16:58 | דותן לוי

בתאונה שהתרחשה הבוקר נפל אל מותו פועל כבן 30 שעבד באתר בנייה בשדרות משה דיין בראשון לציון, צוות של מד"א שהגיע למקום נאלץ לקבוע את מותו.

קראו עוד בכלכליסט

תאונה נוספת התרחשה אתמול כאשר פועל כבן 40 נפל מגובה במפעל באזה"ת במגדל העמק וגם במקרה זה הצוות נאלץ לקבוע את מותו במקום.

אירוע אחר, שלמרבה השמחה הסתיים ללא נפגעים, התרחש היום באתר "נאות שמיר" ביבנה וצולם על ידי עובר אורח שדיווח על כך לקו לחיים הפועל מטעם המוסד לבטיחות ולגהות. . באתר נהרגו בעבר 4 עובדים של חברת מנופים כאשר המנוף שעלו עליו כדי לפרקו קרס.

אתר בנייה (אילוסטרציה), צילום: Pixabay אתר בנייה (אילוסטרציה) | צילום: Pixabay אתר בנייה (אילוסטרציה), צילום: Pixabay

מארגון "קו לעובד" נמסר: "לפני זמן קצר התבשרנו על מותו של ההרוג השלישי בתאונות עבודה בשנת 2020. התאונה אירעה באתר בנייה בשדרות משה דיין בראשון לציון, כאשר עובד בניין נפל מגובה באתר בנייה של חברת "פדלון". כוחות של מד"א שהגיעו למקום נאלצו לקבוע את מותו. נסיבות התאונה אינן ידועות עדיין. לצד זאת בצער ניתן לראות כי למרות מזג האוויר הסוער, אתרי בנייה ממשיכים לעבוד כסדרם. אנו קוראים למנהל הבטיחות להדגיש את הצורך להימנע מכל עבודה שאינה בטיחותית בתנאי מזג אוויר קשים אלו, תוך דגש על עבודה בגובה והסכנה לקריסת עגורני צריח, לשם בטיחות העובדים וכלל הציבור".

ראובן בן שמעון מייסד הפורום למניעת תאונות עבודה מסר, "הפועלים הכי חלשים ממשיכים לשלם את מחיר הדמים וההפקרות בענף הבנייה וכבר מתחילת שנת 2019 אנו עדים לשלושה פועלים שנהרגו בתאונות עבודה שונות, בסמכות התובעת במשרד העבודה והרווחה להגיש כתבי אישום פלילים נגד מעסיקים וקבלנים אך בפועל לא נעשה כמעט כלום והמסר לקבלנים שמותר לבנות מגדלים על גופות של פועלים ואין אף אחד שישלם את מחיר הרשלנות".

מנכ"לית המוסד לבטיחות ולגיהות, ד"ר אורנית רז התייחסה למקרה שדווח להם היום באתר ביבנה, "בכ-20 אחוזים מהביקורים שלנו באתרים, בעקבות הדיווחים למוקד, אנחנו מוצאים שאין בכלל מנהלי עבודה במקום. לצערי, נראה שעד שלא יחמירו את הענישה כנגד הקבלנים, לרבות אחריות אישית-פלילית של בעלי תפקידים, כפי שנעשה בתחום איכות הסביבה, לא יהיה שינוי. האינטרס של הקבלנים, בהגדרה, זה למקסם רווחים. זו מטרה לגיטימית, אך היא במהותה שמה במרכז רק את הרווח ולא את הפועל. את התוצאות, לצערי, אנו רואים מדי יום. העלות של הרוג באתרי בנייה מבחינת הקבלנים היא שולית, ומתבטאת בעיקר בפרמיה של אלפים בודדים. על הקבלנים להוקיע מתוכם קבלנים שמצפצפים על החוק, ובונים ללא מנהלי עבודה. ולהסכים שיישללו לאלה במיידית את הרשיון - דבר שהם מתנגדים לו כעת. רק הטלת אחריות על הקבלנים תיצור שינוי. אפס סובלנות להפרות ואחריות אישית של הקבלנים הם הפיתרון היחיד למכת המדינה הזאת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות