אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראל קנדה גייסה 121 מיליון שקל בהנפקה פרטית צילום: חן גלילי

ישראל קנדה גייסה 121 מיליון שקל בהנפקה פרטית

חברת הנדל"ן השלימה הנפקת מניות פרטיות בדיסקאונט של 5.3% על מחיר הנעילה של המניה אתמול; בעלי השליטה ברק רוזן, אסי טוכמאייר ואברהם בן דוד אוחיון השקיעו 31 מיליון שקל, ו-90 מיליון שקל הוקצו לשורה של מוסדיים

08.01.2020, 17:59 | אורי גלאור

ישראל קנדה דיווחה היום (ד') שביצעה הנפקת מניות פרטית בהיקף של 121 מיליון שקל. ההנפקה התקיימה בשער של 7.75 שקלים למניה, מחיר המגלם דיסקאונט של 5.3% על מחיר הנעילה של אתמול שעמד על 8.19 שקלים למניה. לאחר פרסום הדיווח על ההנפקה עברה היום המניה מירידות לעליות, וננעלה בעלייה של 2.6%.

קראו עוד בכלכליסט

בעלי השליטה השתתפו בהנפקה בהיקף של כ-31 מיליון שקל, כאשר ברק רוזן ואסף טוכמאייר רכשו מניות בכ-5 מיליון שקל כל אחד, ואברהם בן דוד אוחיון רכש מניות בכ-21 מיליון שקל. מספר גופים מוסדיים רכשו את יתר המניות בהיקף 90 מיליון שקל, בין הגופים ניתן למנות את מנורה, הראל וקרן ספרה. את ההנפקה הובילה ברק קפיטל חיתום.

מימין: ברק רוזן ואסי טוכמאייר, מבעלי השליטה בישראל קנדה, צילום: אוראל כהן מימין: ברק רוזן ואסי טוכמאייר, מבעלי השליטה בישראל קנדה | צילום: אוראל כהן מימין: ברק רוזן ואסי טוכמאייר, מבעלי השליטה בישראל קנדה, צילום: אוראל כהן

לפני ההנפקה החזיקו רוזן וטוכמאייר כ-46.5% ממניות החברה במישרין ודרך חברות שבבעלותם, ובן דוד אוחיון החזיק כ-20.9%. לאחר ההנפקה צפויים רוזן וטוכמאייר להיות מדוללים לאחזקה של כ-44.2% (במישרין ודרך חברות שבבעלותם), ובן דוד אוחיון יחזיק כ-20.7% ממניות החברה.

ישראל קנדה פועלת בעיקר בתחום ייזום הנדל"ן, כמו גם בהשקעה בקרקעות, השבחתן ופיתוחן, ייזום פרוייקטים למגורים, בנוסף החברה פועלת בתחום הנדל"ן המניב כאשר ב-2019 נכנסה לראשונה לתחום המלונאות. החברה רשמה בשנה החולפת את התשואה השנתית הגבוהה ביותר במדד ת"א 125, עם זינוק של 227%.

ברק רוזן, בעל השליטה בחברת ישראל קנדה, אמר לכלכליסט כי "אנו שמחים מאוד שהגופים המוסדיים מהשורה הראשונה ממשיכים לתת אמון בישראל קנדה ובהנהלת החברה. נמשיך לעבוד קשה ולבצע עסקאות טובות ומוצלחות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות